Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСТРЕМАЛІЗМ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

ЕКСТРЕМАЛІЗМ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

Назва:
ЕКСТРЕМАЛІЗМ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШВЕДОВСЬКИЙ СЕРГІЙ ЕДУАРДОВИЧ
УДК 141.7: Ш.34
ЕКСТРЕМАЛІЗМ
ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
09.00.03 — соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЗАПОРІЖЖЯ — 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Таран Володимир Олександрович
Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського
державного університету внутрішніх справ,
перший заступник начальника інституту з навчальної
та методичної роботи, завідувач кафедри філософії
та політології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Цюрупа Михайло Володимирович,
Київський університет туризму, економіки і права,
завідувач кафедри філософії і соціальних наук;
доктор філософських наук, доцент
Лепський Максим Анатолійович,
Запорізький національний університет,
декан факультету соціології та управління,
завідувач кафедри соціології.
Захист відбудеться “ 12 ” червня 2008 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 у Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. VI, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корп. ІI.
Автореферат розісланий “7” травня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Александрова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Аналіз соціальних процесів, розуміння їх характеру, динаміки та історичної перспективи завжди вимагає врахування різноманітних тенденцій, що визначають специфіку суспільного життя в тих чи інших умовах. Велика роль тут належить надзвичайним, нестандартним ситуаціям, кількість і масштабність яких все активніше впливає на різні сфери суспільного буття і коригує особливості діяльності соціальних суб’єктів. Говорячи про поширення цієї тенденції в сучасних умовах, треба відзначити її комплексний характер, який обумовлюється як природними, так і соціальними факторами.
Значна роль тут належить не тільки об’єктивним процесам природного характеру, але й активній природоперетворювальній діяльності людини, що загострює протиріччя в системі «природа-соціум», а також внутрішнім протиріччям соціальних процесів, які обумовлюють поширення різноманітних екстремних проявів людського буття. Посиленню ролі факторів екстремного характеру сприяють і перехідні етапи суспільного розвитку, особливо кризові, коли радикалізуються зміни матеріальних умов та духовно-ціннісних орієнтацій соціальних суб’єктів, викликаючи загострення усієї системи суспільних відносин.
Усе це повною мірою відноситься до нинішніх соціальних процесів, що відбуваються в Україні, де об’єктивне посилення екстремних тенденцій в усіх сферах суспільного життя нерідко використовується ще й як засіб впливу на стан суспільної та індивідуальної свідомості. Отже, наявність та роль екстремних тенденцій в сучасному суспільстві спонукають на науково-теоретичному і соціально-практичному рівнях оволодівати відповідними знаннями й практичними навичками для того, щоб розуміти складну природу подібних явищ, вивчати не лише сутність екстремальних ситуацій та їх наслідків, але й ті процеси, що їм передують.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до Комплексної цільової програми Міністерства освіти і науки України №0194У043134 «Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін у ВНЗ як фактор формування свідомості молодого спеціаліста незалежної України». Робота має вихід на певні аспекти комплексної теми «Взаємозв’язок правової культури та політичної свідомості в системі політичного самовизначення громадян», що розроблялася на кафедрі філософії та політології Запорізького юридичного інституту ДДУВС на замовлення облдержадміністрації м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКСТРЕМАЛІЗМ ЯК СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок