Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ В УНІВЕРСИТЕТАХ КАНАДИ

СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ В УНІВЕРСИТЕТАХ КАНАДИ

Назва:
СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ В УНІВЕРСИТЕТАХ КАНАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,43 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Мукан Наталія Василівна
УДК 378.4:371.13(71)
СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ В
УНІВЕРСИТЕТАХ КАНАДИ
13.00.04 – „Теорія і методика професійної освіти”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор ЛЕЩЕНКО Марія Петрівна,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЖУКОВСЬКИЙ Василь Миколайович,
Національний університет
„Острозька академія”,
проректор з навчально-виховної роботи;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
ЛОКШИНА Олена Ігорівна,
Інститут педагогіки
Академії педагогічних наук України,
докторант лабораторії порівняльної педагогіки.
Провідна установа: Миколаївський державний університет
імені В.О. Сухомлинського,
кафедра освітніх технологій,
Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться „25” січня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий „23” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Головною метою педагогічних технологій є виховання освіченої людини, яка в інформаційному просторі здатна виділити особистісно-вартісні знання та розуміє, як їх використати в конкретній ситуації, тобто домінанта відводиться гнучкому інтелекту і сформованій свідомості. Теоретики освіти шукають відповідь на питання: „Якого вчителя потребує сучасне суспільство?” Жодне суспільство не може стати освіченим при відсутності вчителів, які є вихідцями цього ж суспільства.
На сучасному етапі в Україні відбувається реформа освіти, здійснюється пошук нових засобів та прийомів оптимізації навчального процесу з метою підвищення ефективності професійного навчання. Відродження національної школи передбачає інтеграцію всіх елементів системи професійної освіти.
Вища освіта відіграє важливу роль в організації підготовки та освіти вчителя. Зв’язок між педагогічною освітою та вищою професійною освітою є визначальним не тільки завдяки значенню вищої освіти як основного елемента системи забезпечення педагогічної освіти, але завдяки зростанню високого рівня вимог до вступників, що має значний вплив на успішність студентів вищих навчальних закладів. Саме тому спосіб організації педагогічної освіти має та завжди матиме вагомий вплив на вищу освіту в цілому.
Згідно з Національною доктриною розвитку освіти (2002 р.), Державною програмою „Вчитель”, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2002 року № 379, Концептуальними засадами розвитку педагогічної освіти України, її інтеграції в європейський освітній простір, затвердженими Міністерством освіти і науки України 31.12.2004 року № 988, в Україні визначено пріоритети розвитку освіти, відбувається багатогранний процес її модернізації з урахуванням сучасних змін в суспільному розвитку, новизною особистісних та соціальних вимог до системи професійної педагогічної освіти. Відповідно до цих документів, зміст педагогічної освіти з провідних спеціальностей для різних освітньо-кваліфікаційних рівнів передбачає фундаментальну, психолого-педагогічну, методичну, інформаційно-технологічну, практичну і соціально-гуманітарну підготовку педагогічних та науково-педагогічних працівників.
Ці тенденції спричинили появу необхідності розробки нових підходів, форм та методів здійснення процесу професійної педагогічної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИСТЕМА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ В УНІВЕРСИТЕТАХ КАНАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок