Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ СПРИЙНЯТТЯ ПОЛІФОНІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ СПРИЙНЯТТЯ ПОЛІФОНІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ СПРИЙНЯТТЯ ПОЛІФОНІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СИБІРЯКОВА-ХІХЛОВСЬКА МАРІАННА ІГОРІВНА
УДК: 378.97+378.126+378.978
ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ СПРИЙНЯТТЯ ПОЛІФОНІЇ
У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
13.00.02 - теорія та методика навчання (музика і музичне виховання)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Реброва Олена Євгенівна,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського, доцент кафедри музично-інструментальної та хореографічної підготовки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Щолокова Ольга Пилипівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, завідувач
кафедри фортепіанного виконавства
та художньої культури;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Пермінова Світлана Олександрівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, заступник директора Інституту культури КНУКіМ.
Захист відбудеться “ 22 ” червня 2007 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано “_____” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена потребами сучасної педагогічної освіти в удосконаленні процесу професійної підготовки фахівців різних галузей. В Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, в Законі України “Про вищу освіту” йдеться про необхідність модернізувати зміст і методичне забезпечення навчального процесу, застосовувати ефективні засоби педагогічного впливу на особу майбутнього вчителя з метою підвищення його професійного рівня, загальної культури, творчого потенціалу.
Демократичні зрушення в суспільстві актуалізували проблему духовного розвитку особистості. У цьому процесі вагомого значення набуває музичне навчання і виховання. Важливою проблемою підготовки фахівців в системі музично-педагогічної освіти є вироблення навичок сприйняття музики різних стилів, зокрема поліфонії. Поліфонічна музика вважається найскладнішою для сприйняття та виконання, що потребує від студента-музиканта комплексу відповідних знань, а також умінь та навичок їх практичного застосування. Важливість досліджуваної проблеми підтверджується специфікою музики ХХ ст., що характеризується поліфонізацією музичної тканини як художньо-образного засобу у творах різних жанрів і стилів. Тому здатність студента диференційовано-цілісно сприймати поліфонію сприяє розумінню та художній інтерпретації музичного образу, що є визначальним у професійній підготовці майбутнього вчителя музики.
Педагогічна практика показала, що студенти не готові до самостійного аналізу та вивчення поліфонічних творів. Це зумовлено, з одного боку складністю поліфонічної фактури, з іншого – відсутністю відповідної довузівської підготовки студентів. Адже курс поліфонії не викладається ані в музичних школах, ані в музично-педагогічних закладах І-ІІ рівнів акредитації. Наслідком цього є низький рівень знань з історії й теорії поліфонії у майбутніх учителів музики, здатності художньо-образно сприймати та виконувати поліфонічні твори. Набуття таких знань і навичок у навчальному процесі й передбачає формування досвіду сприйняття поліфонії. Тому вища школа має приділяти цьому процесу спеціальну педагогічну увагу.
Аналіз наукової літератури переконав, що питання історії й теорії поліфонії широко досліджуються в музикознавчих і педагогічних працях С.Григор’єва, Р.Грубера, Ю.Євдокімової, Т.Мюллера, С.Павлюченко, Г.Побережної, В.Протопопова, М.Ройтерштейна, С.Скребкова, Ю.Холопова, Т.Щериці; проблеми поліфонічного сприйняття та мислення – у дослідженнях О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ СПРИЙНЯТТЯ ПОЛІФОНІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок