Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ Поліпшення характеристик СУЧАСНИХ піровідиконІВ

ШЛЯХИ Поліпшення характеристик СУЧАСНИХ піровідиконІВ

Назва:
ШЛЯХИ Поліпшення характеристик СУЧАСНИХ піровідиконІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,57 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Котовський Віталій Йосипович |
УДК 621.397.13:621.384.3 |
ШЛЯХИ Поліпшення характеристик СУЧАСНИХ піровідиконІВ
Спеціальність 05.27.02 – Вакуумна, плазмова та квантова електроніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004
Дисертація є рукопис:
Робота виконана в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України на кафедрі прикладної фізики
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Воронов Сергій Олександрович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри прикладної фізики
Офіційні опоненти: | - доктор технічних наук, професор
Стороженко Володимир Олександрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри фізики
- кандидат технічних наук
Микитенко Володимир Іванович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, старший науковий співробітник кафедри оптичних і оптико-електронних приладів
Провідна установа: | Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, кафедра напівпровідникової мікроелектроніки
Захист відбудеться 14 червня 2004 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.08 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 12, аудиторія 114.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НТУУ “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 10.05.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Л.Д. Писаренко
загальна характеристика роботи
Актуальність роботи
Основними характеристиками любого ТВ є просторова і температурна роздільні здатності, які визначають якість тепловізійного зображення.
Просторова і температурні роздільні здатності ТВ визначаються, перш за все, приймачем. Сучасні ТВ використовують фотонні і теплові приймачі. Головними перевагами ТВ з тепловими приймачами є їх відносна невелика вартість, рівномірна спектральна чутливість і можливість роботи без спеціальної системи охолодження. Серед теплових приймачів, які використовуються в ТВ, особливе місце займають піровідикони (ПВ). ПВ є аналогом відикона, в якому чутливим елементом служить мішень, що виготовлена із піроелектричного матеріалу. ТВ на ПВ мають невелику вартість і сумісні з різними телевізійними системами. Для покращення якості зображення таких ТВ необхідно, перш за все, поліпшувати характеристики ПВ.
Цій проблемі присвячена велика кількість науково-дослідних робіт, в яких вирішувались задачі пошуку нових і ефективних піроелектричних матеріалів, удосконалення самого ПВ і його мішені, а також системи модуляції. Таким чином, поліпшення характеристик ПВ шляхом узгодження його параметрів є актуальною задачею, яка стоїть перед теплобаченням.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами і темами
Дисертаційна робота виконувалась в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” в рамках держбюджетних робіт: "Розробка наукових засад проектування систем теплобачення на основі піровідиконів” (номер держреєстрації 0193U030821); "Розробка і дослідження методів поліпшення основних характеристик не охолоджуваного тепловізора” (номер держреєстрації 0196U009606); "Розробка технічних і обчислювальних засобів для реєстрації інформації в оптичному та інфрачервоному діапазонах" (номер держреєстрації 0198U000869); "Розробка програмно-апаратних засобів для моніторингу теплових забруднень біосфери" (номер гос. регистрации (0101U003510); "Розробка наукових засад моделювання твердотільних перетворювачів теплових зображень та обробка термограм" (номер держреєстрації 0100U000661); "Дослідження та розробка принципів побудови теплових сенсорів та систем" (номер держреєстрації 0102U000746), які виконувались при безпосередній участі автора.
Мета і задачі роботи
Метою роботи є поліпшення характеристик ПВ, таких як чутливість, відношення сигнал/шум, роздільна здатність, шляхом узгодження його параметрів і режимів роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ШЛЯХИ Поліпшення характеристик СУЧАСНИХ піровідиконІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок