Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ

ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 48.7.01
ОСЬМАК Оксана Олександрівна
ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ
спеціальність 09.00.08 - естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики і культурології філософського факультету.
Науковий керівник - | Левчук Лариса Тимофіївна, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри етики, естетики і культурології філософського факультету Київського університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти - | Личковах Володимир Анатолійович, доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри історії та теорії культури Чернігівського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
Лебединська Ірина Вадимівна, кандидат філософських наук, доцент, провідний співробітник інституту соціальної і політичної психології АПН України
Провідна установа - | Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Захист відбудеться “ 29 ” квітня 1999 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.28 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252001, Київ, вул. Володимирська 60, ауд. 327.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка /Київ, вул. Володимирська 58/.
Автореферат розіслано “ 26 ” березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кучерюк Д.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Аналіз експресіонізму в контексті сучасної західноєвропейської культури пов'язаний, на наш погляд, з більш широкою, теоретично вагомою проблемою - сутністю гуманітарного знання.
Сучасне гуманітарне знання визначається пошуками шляхів до інтеграції різних наук, кожна з яких розвивається і як самодостатня, і як така, що збагачує суміжну науку. Виявлення філософсько-естетичних засад експресіонізму - одного з провідних напрямів мистецтва ХХ століття - можливе лише при творчій взаємодії естетики, мистецтвознавства, психології та історії культури, принаймні, кінця ХІХ - першої половини ХХ століття. Взаємодія цих наук не лише дозволить чітко "вибудувати" хронологію становлення й розвитку експресіонізму, але й допоможе аргументовано обгрунтувати самобутність експресіонізму щодо тематичної і соціальної спрямованості його творів, непересічності художніх прийомів, поліфонічності психофізіологічних засад, які виявляються в процесі створення конкретних творів у різних видах мистецтва: літературі, живопису, музиці, театрі та кіно.
Інтерес до конкретних напрямів мистецтва ХХ століття, який все виразніше демонструє сучасна українська естетика, є, певною мірою, символічним: завершується століття і виникає нагальна потреба підсумувати його досягнення та прорахунки, накреслити перспективи подальшого художньго розвитку. У такому контексті експресіонізм має особливий сенс: зробивши перші кроки напочатку століття, це мистецтво досить яскраво виявило себе у його найдраматичніших ситуаціях, поступово створивши специфічний духовний простір, який об'єднав чи не найталановитіших сучасних митців, накреслив шляхи взаємодії західної та східної культури, сприяв поглибленню уявлень сучасників про творчий потенціал художньої діяльності. Важливо відмітити, що експресіонізм не вичерпав себе в межах столітньої історії, а, поступово естетично збагачуючись, має досить вагоме підгрунтя для подальшого розвитку.
Ступінь наукової розробки проблеми. Розвиток експресіонізму багато в чому завдячує непересічній західноєвропейській філософії другої половини ХІХ століття, яка сприяла активізації інтересу до внутрішніх психологічних станів людини, до її моральнісних пошуків, до намагання знайти своє місце у суперечностях суспільного життя.


На експресіоністів значною мірою вплинула філософія С.Кіркегора, А.Шопенгауера, З.Фрейда, а також тих, хто закладав теоретичні принципи феноменології, зокрема, Е.Гуссерля. Більш пізні періоди розвитку експресіонізму можуть бути розглянуті в контексті теоретичних пошуків М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок