Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ

ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.C.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
МОЛОТОВА Ольга Миколаївна
УДК 1.61:00
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
МОЗ України, на кафедрі філософії.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кулініченко Валентин Леонідович,
Київська медична академія післядипломної освіти
імені П.Л.Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Чешко Валентин Федорович,
Харківський національний економічний університет,
МОН України, професор кафедри філософії;
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
МОН України, доцент кафедри філософського факультету.
Провідна установа: Київський національний медичний університет
імені О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться “28” квітня 2006 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: м. Київ, вул. Трьохсвятительска, 4.
Автореферат розіслано “25” лютого 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Т.В. Гардашук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пошкодження механізмів цілісного функціонування біосфери, що відбувається у наш час, пов’язане з ланцюгом першопричин: низькою екологічною культурою виробництва, порушенням усталених суспільних норм моралі, частковою деградацією традиційних духовних цінностей тощо. Взаємодія означених факторів призвела до цілком закономірних наслідків – руйнування природного світу та добробуту людини.
Дослідження розвитку сучасної екологічної ситуації примусило світове співтовариство (зокрема вчених та політиків) зробити висновок, що у порівнянні з будь-якою кризою, яка формує сучасний екологічний стан (наприклад, енергетичною, чи, навіть, продовольчою), найнебезпечнішою є антропологічна, що сутність екологічної кризи полягає у втраті людиною людяності, й визнати, що взаємодія суспільства та природи залежить від світоглядних настанов та принципів, які створюються в процесі практичного та духовного освоєння людиною світу (роботи Е.Агацці, В.П.Андрущенка, У.Бека, В.Є.Борейка, Т.В.Гардашук, Ф.М.Канака, М.М.Кисельова, С.Б.Кримського, В.С.Крисаченка, О.Леопольда, В.С.Лук’янця, М.І.Михальченка, В.Р.Поттера, Л.І.Сидоренко, М.І.Хилька та ін.).
Тому наша країна, як і все міжнародне співтовариство, обирає шляхи, які ведуть до подальших позитивних змін відносин у самому соціумі та між соціумом і довкіллям. Потрібні нові чинники формування нового світогляду людства в ХХІ сторіччі, спрямованого як на гармонізацію стосунків людини з довкіллям, так і на запобігання розвитку глобальної екологічної кризи. Світогляд, що формуватиметься на засадах екологічної біоетики (екобіоетики), яка у наш час органічно виокремлюється з біоетики, є саме таким гармонізатором у співіснуванні людства та природи. В процесі історичного розвитку біоетика знайшла своє практичне застосування у медицині (медична біоетика), валеології (валеологічна біоетика), та у сфері розробки й використання новітніх біомедичних технологій (біоетика біомедичних технологій), а в екології (як екобіоетика) – вона не отримала достатнього розвитку. В.Р.Поттер, засновник біоетики, ще у 70-і роки ХХ століття звернув увагу наукової спільноти на необхідність поєднання медичної та екологічної біоетик і створення знання з довгостроковою метою: збереження екосистем у “…такій формі, яка буде сумісна з тривалим існування людського роду” (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСУ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок