Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ РОБОТИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ РОБОТИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ РОБОТИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
 
УДК: 658. 1 + 338. 242 + 331
Петренко Олена Олександрівна
ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ РОБОТИ
ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ
ВІДНОСИН
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), відділі проблем регіональної економіки.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Прокопенко Микола Дмитрович,
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк), зав. відділом проблем регіональної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Ткаченко Володимир Андрійович,
Дніпропетровська державна академія управління, бізнесу і права (м. Дніпропетровськ), проректор по науковій роботі, завідуючий кафедрою економіки підприємства;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Мартякова Олена Володимирівна,
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк), зав. сектором відділу економічних проблем охорони праці.
Провідна установа - Тернопільська академія народного господарства Міністерства освіти і науки України (м. Тернопіль), кафедра міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу та кафедра економіки підприємств та корпорацій.
Захист відбудеться " 10 " листопада 2000 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "7 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. М. Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування економічних відносин в Україні спрямовано на створення і розвиток різноманітних форм господарювання, заснованих на різних формах власності. Його мета полягає в побудові соціально орієнтованої економіки на основі останніх досягнень науково-технічного прогресу, виході на світовий ринок та входженні в Європейське економічне співтовариство.
Перехід України до ринкових відносин відбувається вже протягом майже десяти років. Це дозволяє говорити про його результати, тим більш, що за цей же період постсоціалістичні країни Східної Європи та Балтії досягли в цьому напрямку помітних успіхів.
В Україні цей перехід виявився дуже складним та суперечливим. Процес реформування економіки країни не дав бажаних результатів, більш того, він став багато в чому руйнівним і протягом останніх років загальний стан в економіці України суттєво не поліпшується. Крім того, як показала практика, перехід до нових умов господарювання потребує значно більшого часу, чим це передбачалося раніше.
Україна вже давно стала індустріально розвинутою державою. Але на початок реформ промисловість України носила гіпертрофований характер - її основу складали промислові підприємства - гіганти. У дореформений період ряд галузей її економіки, зокрема важкої промисловості, випускав продукції на душу населення більше, чим відповідні галузі розвинутих країн, наприклад, США. Тому у ході проведення економічних перетворень у країні найбільш постраждали саме великі промислові підприємства. У роки існування СРСР їх будівництво в певній мірі було виправдано, оскільки саме на великих виробництвах досягається найбільша рентабельність, найбільш ефективне використання виробничих потужностей, а також можливість проведення масштабних науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт. Крім того, великі промислові підприємства складають фундамент економіки будь-якої розвинутої країни і в першу чергу визначають місце держави в системі господарських міжнародних відношень. У той же час вони є дуже інертними з точки зору зміни асортименту продукції, що виробляється, а з втратою навіть невеличкої частки споживачів відчувають значні фінансові труднощі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ РОБОТИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок