Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ДІАГНОСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
Цехмістрова Галина Степанівна
УДК 378.141/141.5
ДІАГНОСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ
НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському університеті туризму, економіки і права Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ОЛІЙНИК Павло Миколайович,
Київський університет туризму,
економіки і права
завідувач кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
ГОНЧАРЕНКО Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України
відділ дидактики професійної освіти
головний науковий співробітник
кандидат педагогічних наук, доцент
СКРИПНИК Марина Іванівна
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України
Провідна установа Ніжинський державний педагогічний університет
ім.М.Гоголя, Міністерство освіти і науки України м.Ніжин
Захист відбудеться 23 травня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул.Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України (04053, м.Київ, вул.Артема, 52-А, корпус 3).
Автореферат розіслано 30 квітня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. На рубежі ХХ-ХХІ століття окреслилися принципово нові риси світової цивілізації, пов'язані з процесами глобалізації, функціонуванням інформаційних технологій, створенням умов для розвитку інтелектуально-творчих особистісних здібностей, які б забезпечували уміння здобувати знання, уміння працювати та уміння жити. Однією з обставин, які характеризують глобалізаційні процеси, є зближення характеру суспільних відносин в різних країнах. Входження України в світовий освітянський простір та орієнтація на ринок праці вимагають певних змін в організації підготовки спеціалістів у вищих закладах освіти. Структурно-змістові та процесуальні перетворення в освіті, передбачені Законами "Про освіту", "Про вищу освіту" та в Національній Доктрині розвитку освіти в Україні в ХХІ столітті, спрямовуються на підвищення ефективності роботи навчальних закладів та досягнення якості кінцевого "продукту". Концепція якості перебуває в центрі уваги Європейської системи вищої освіти.
Проблема якості підготовки кадрів в Україні стала досить гострою з причин: ліквідації державного розподілу випускників, нестійкого попиту на традиційні спеціальності з боку споживачів; скорочення бюджетного фінансування; розширення сітки приватних навчальних закладів; зникнення старих профілів та поява нових, не забезпечених інформаційно-методичними матеріалами, мобільності студентів у Європі, інтерналізації ринку праці тощо.
Сьогодні навчальний заклад, який випускає "продукт" для держави та суспільства, несе повну відповідальність за рівень дотримання стандарту, формування у фахівців відповідного обсягу та якості знань, умінь та навичок, передбачених освітньо-кваліфікаційною характеристикою державного стандарту. Досягнення цієї мети і стає внутрішньою глобальною проблемою вищих навчальних закладів. Саме потребою якісного вирішення цієї проблеми мотивується пошук та впровадження інноваційних технологій, прогресивних засобів і методів навчання, вдосконалюються навчальні плани, програми, рівень викладання та зміст підготовки.
Питання забезпечення ефективності процесу навчання та якості його результатів досліджували В.П.Безпалько, В.І.Лозова, Н.Г.Ничкало, Л.П.Одерій, В.О.Онищук, Л.М.Романишина, Н.В.Тализіна; діагностики процесу навчання, модульно-рейтингової системи та стандартизованого контролю знань - Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок