Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПОРУШЕНЬ КОРОНАРНОГО КРОВООБІГУ ІШЕМІЗОВАНОГО СЕРЦЯ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПОРУШЕНЬ КОРОНАРНОГО КРОВООБІГУ ІШЕМІЗОВАНОГО СЕРЦЯ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПОРУШЕНЬ КОРОНАРНОГО КРОВООБІГУ ІШЕМІЗОВАНОГО СЕРЦЯ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
_____________________________________________________________
АЗАРОВ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
УДК 612.17+616.12:092
ДОСЛІДЖЕННЯ ПОРУШЕНЬ КОРОНАРНОГО КРОВООБІГУ
ІШЕМІЗОВАНОГО СЕРЦЯ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
14.03.04- Патологічна фізіологія
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеню кандидата біологічних наук
КИЇВ 2000 г.
Диссертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі експериментальної кардіології Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор медичних наук,
Мойбенко Олексій Олексійович
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України,
завідувач відділу експериментальної кардіології
Офіційні опоненти: професор, доктор медичних наук
Французова Стела Борисівна
Київський медичний університет МОЗ України,
доктор біологічних наук,
Шаповал Людмила Николаевна
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України,
пров. співр. відділу кровообігу
Провідна установа: інститут ендокрінології, відділ…., Хомазюк А. І.
Захист відбудеться “26”__грудня__ 2000 р. о “15.30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024 Київ, вул.Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
Автореферат розісланий “25”___листопада_ 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О.Сорокіна-Маріна
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Важливість проблеми боротьби з серцево-судинними захворюваннями зумовлена тим, що і досі, незважаючи на значні успіхи в лікуванні захворювань серця і судин, саме ці хвороби є основною причиною смертності населення України, яка складає близько 60% від загальної смертності. Це пояснюється не тільки якістю медичного обслуговування, але і недостатнім вивченням механізмів розвитку цих захворювань, що ускладнює розробку нових методів лікування.
Одним із загальних фундаментальних механізмів розвитку захворювань серця і, зокрема, гострого інфаркту міокарда (ІМ) і реперфузійного синдрому є порушення структури і функції мембран ендотеліоцитів, кардіоміоцитів і інших клітин серця. Це відбувається внаслідок активації ряду ферментів (фосфоліпаз, оксигеназ) і гальмування АТФ-залежного ресинтезу фосфоліпідів (Gross RW, 1992; Van der Vusse GJ, 1997, Gryglewski RJ, 1999). Наслідком цього є деградація фосфоліпідів мембран і утворення біологічно активних речовин, серед яких особливе значення в патогенезі захворювань серця можуть мати лейкотрієни, тромбоксани, лізофосфатиди, фактор активації тромбоцитів, яким властива коронароконстрикторна, аритмогенна, хемоатрактантна та проагрегантна дії. Найбільш істотне патогенетичне значення в цьому відношенні, очевидно, має активація ліпоксигеназ. Процеси деградації фосфоліпідів також супроводжуються утворенням проміжних продуктів, які мають виражені оксидантні властивості (Kuzuya Т et al., 1993).
У зв'язку з цим одним з перспективних напрямків у пошуку нових методів терапії захворювань серця потрібно вважати розробку методів стабілізації клітинних мембран шляхом гальмування надмірної активності ферментів, які їх руйнують, а також перекисного окислення ліпідів мембран (Мойбенко АА, Колчин ЮН, 1992).
У цей час встановлено три важливих фактори, що визначають кінцевий розмір ІМ: розмір ішемізованої ділянки міокарда, так званої "зони ризику", тривалість ішемії та рівень коронарного колатерального кровоструменя (Hearse DJ et al., 1992; Kersten JR et al., 1999).
Відомо, що у людини, також як і деяких інших видів колатеральний кровострумень має істотне значення для збереження міокарда після оклюзії коронарної артерії. Терапія, спрямована на збільшення коронарного колатерального кровоструменя в перші години ІМ до проведення тромболітичної терапії може істотно зменшити кінцевий розмір інфаркту міокарда. Однак розробці нових терапевтичних підходів до модуляції коронарного колатерального кровоструменя при ішемії міокарда перешкоджає суперечність і недостатність даних про динаміку і механізми його змін, особливо в перші години розвитку ІМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПОРУШЕНЬ КОРОНАРНОГО КРОВООБІГУ ІШЕМІЗОВАНОГО СЕРЦЯ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок