Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ ІНТОНАЦІЇ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІРОНІЇ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (експериментально-фонетичне дослідження)

ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ ІНТОНАЦІЇ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІРОНІЇ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (експериментально-фонетичне дослідження)

Назва:
ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ ІНТОНАЦІЇ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІРОНІЇ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (експериментально-фонетичне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дійсне дослідження присвячене прагмалингвистическому аналізу ірон
ії, використовуваної в мові англійської й американської худож


ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. Мечникова
ЛАНЧУКОВСЬКА Надія Володимирівна
УДК 811.111-342
ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ ІНТОНАЦІЇ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІРОНІЇ
В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ
(експериментально-фонетичне дослідження)
10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Наукові керівники: доктор філологічних наук, професор
Нушикян Емма Ашотівна,
Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри теоретичної та
прикладної фонетики англійської мови.
доктор філологічних наук, професор
Бровченко Тамара Олександрівна,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри теоретичної та
прикладної фонетики англійської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Багмут Алла Йосипівна,
Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка,
професор кафедри слов’янської філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Ярмоленко Галина Григоріївна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри германської філології.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра німецької філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 24 січня 2003 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова (65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “ 23 ” грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.


Актуальність дослідження. Дане дослідження присвячене прагмалінгвістичному аналізу іронії, використовуваної в мові англійської й американської художньої літератури XIX-XX століть, а також експериментальному дослідженню інтонаційної структури різних типів іронії у звуковому мовленні.
Під іронією в даній роботі розуміється навмисна передача мовцем нещирості стосовно здійснюваного ним мовленнєвого акту. При цьому приймається прагмалінгвістичний висновок про те, що єдиним постійним маркером іронічного наміру є порушення прагматичних (позамовних) правил.
Необхідність використання прагмалінгвістичного підходу до іронії пояснюється її прямою залежністю від намірів і характеристик комунікантів. У цьому сенсі іронію можна визначити як явище, природно схильне до прагматичного аналізу, оскільки провідним у ній є суб'єктивний аспект. Прагмалінгвістичний підхід, здійснюваний у рамках даного дослідження, спрямований на вивчення особливостей передачі значеннєвого змісту, що відбиває наміри мовців.
Актуальність роботи визначається загальною спрямованістю сучасних лінгвістичних досліджень на вивчення мовних явищ у комунікативно-функціональному аспекті для виявлення особливостей художнього дискурсу, а також необхідністю подальшого вивчення взаємодії функціонально-семантичних і просодичних характеристик при породженні висловлювань різної прагматичної спрямованості.
Зв’язок з науковими програмами, темами. Дисертаційне дослідження координувалось з плановими науковими темами, які кафедра теоретичної та прикладної фонетики англійської мови ОНУ розробляла з початку 90-х років. Виявлення просодичних особливостей висловлень іронічного змісту здійснювалося як складова комплексної теми “Дослідження звучащого дискурсу” (наказ по Одеському національному університету ім. І. І. Мечникова номер 1037-18 від 19.06.01 р., номер теми 259), над розробкою якої працює нині кафедра.
Метою даної роботи є визначення і класифікація лінгвістичних засобів вираження іронії, виявлення прагматичного аспекту інтонації і ролі останньої в реалізації різних типів іронії у звуковому мовленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТ ІНТОНАЦІЇ В РЕАЛІЗАЦІЇ ІРОНІЇ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (експериментально-фонетичне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок