Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ ПРИНЦИПІВ КАБІНЕТІВ М.ТЕТЧЕР НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ТА АМЕРИКАНСЬКОМУ НАПРЯМКАХ (1979-1990 рр.)

ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ ПРИНЦИПІВ КАБІНЕТІВ М.ТЕТЧЕР НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ТА АМЕРИКАНСЬКОМУ НАПРЯМКАХ (1979-1990 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ ПРИНЦИПІВ КАБІНЕТІВ М.ТЕТЧЕР НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ТА АМЕРИКАНСЬКОМУ НАПРЯМКАХ (1979-1990 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,62 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
ГОГУНСЬКА Тетяна Олександрівна
УДК 327 (410)
ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ
ПРИНЦИПІВ КАБІНЕТІВ М.ТЕТЧЕР НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ТА АМЕРИКАНСЬКОМУ НАПРЯМКАХ (1979-1990 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ГОРЛЯНСЬКИЙ Сергій Петрович,
доцент кафедри нової та новітньої історії
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
ДЬОМІН Олег Борисович,
професор кафедри нової та новітньої історії
Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова
кандидат історичних наук
БЕССОНОВА Марина Миколаївна,
доцент кафедри всесвітньої історії
Запорізького державного університету
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра всесвітньої історії
Захист відбудеться "15" жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 по захисту дисертацій в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий "11" вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К. Лозовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена роллю і значенням зовнішньої політики Великої Британії в сучасному світі. В умовах зростання напруженості у міжнародних відносинах доцільно звернути увагу на всебічний аналіз стратегії держав, які безпосередньо впливають на розв’язання складних проблем ХХІ століття. Незважаючи на скорочення колишніх можливостей (зниження економічного потенціалу та втрату панівного становища в багатьох регіонах світу), Об’єднане королівство як і раніше займає ключові позиції в таких міжнародних союзах та угрупованнях, як Рада Безпеки ООН, НАТО, Велика Вісімка, Європейський Союз.
Вивчення особливостей формування та реалізації зовнішньої політики Великої Британії диктується потребою вдосконалення науково-теоретичного й політико-практичного підходів до розвитку міжнародних відносин у 80-і роки. Інтерес саме до цього періоду пояснюється тривалим і насиченим подіями перебуванням при владі консерваторів на чолі з М.Тетчер, коли відбулися глобальні зміни в діалозі Схід-Захід, були зроблені важливі кроки на шляху європейської інтеграції тощо. Сформовані у 80-і роки британським урядом основні принципи поведінки Лондона на світовій арені можна спостерігати в англійському зовнішньополітичному курсі й сьогодні.
Сфера активної дипломатичної діяльності Великої Британії охоплює багато регіонів і частин світу, тому кожен англійський уряд виробляє визначені принципи взаємодії з великими державами й розвинутими капіталістичними країнами, із членами Співдружності націй і державами третього світу. У період перебування при владі кабінетів М.Тетчер головна увага була звернена на формування взаємин зі Сполученими Штатами та європейськими партнерами, тому саме за цими двома напрямками проводилося дане дослідження.
З огляду на той факт, що в сучасній Україні й досі відбувається процес пошуку оптимального співвідношення між українськими національними інтересами й інтересами провідних держав (США, країн ЄС, Росії), набуває важливого значення осмислення величезного зовнішньополітичного досвіду Великої Британії. Накопичені протягом багатьох століть традиції англійської дипломатії можуть бути корисними для українських політиків як зразки вмілого балансування й пристосування до складних умов міжнародної політики.
До того ж послідовне просування України до вступу в європейські структури і приєднання до інтеграційного процесу на континенті визначає пріоритетний розвиток відносин з країнами ЄС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНИХ ПРИНЦИПІВ КАБІНЕТІВ М.ТЕТЧЕР НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ТА АМЕРИКАНСЬКОМУ НАПРЯМКАХ (1979-1990 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок