Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У СИСТЕМІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У СИСТЕМІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У СИСТЕМІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,26 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Мамешина Ольга Сергіївна
УДК 159.922:504.75(053.67):374
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У СИСТЕМІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор Побірченко Неоніла Антонівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу психології профорієнтації, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор Рибалка Валентин Васильович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу психології трудової і професійної підготовки; м. Київ;
кандидат психологічних наук Льовочкіна Антоніна Михайлівна, Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, старший науковий співробітник лабораторії екологічної психології, м. Київ.
Провідна установа: Слов’янський державний педагогічний університет, кафедра психології, Міністерство освіти і науки України, м. Слов’янськ.
Захист відбудеться 12 травня 2004 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “10” квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та доцільність дослідження. Погіршення екологічної ситуації в Україні викликає стривоженість суспільства, яке все більше розуміє, що розв’язання гострих екологічних проблем потребує адекватної підготовки населення до взаємодії з природою. При цьому слід долати традиційні уявлення людини про екологічні проблеми як такі, що спричинені лише зовнішніми факторами. Насправді ж ці проблеми значною мірою породжуються самою людиною, її поведінкою та свідомістю. Тому вчені приходять до висновку, що долання кризових явищ у природі потребує, передусім, розв’язання відповідних психологічних проблем, воно повинно спиратися на суттєві зміни наявного (антропоцентричного та технократичного) типу екологічної свідомості людини.
У міжнародних документах, присвячених проблемам навколишнього середовища і гармонійного розвитку людства, велика увага приділяється екологічній культурі та свідомості, інформованості людей про екологічну ситуацію в світі, у власному життєвому середовищі, їх обізнаності з можливими шляхами вирішення кризових екологічних ситуацій, з концептуальними підходами до збереження біосфери. Саме на це орієнтована Концепція екологічної освіти України (2002 р.).
Екологічно доцільні зміни у свідомості людини можуть бути здійснені через оновлення змісту екоосвітнього процесу на основі нової світоглядної парадигми – екоантропоцентричної. Долання суперечностей між потребою суспільства в ефективній екологічній освіті та реальним станом її розвитку можна вважати джерельною базою формування екоантропоцентричного типу екологічної свідомості юної особистості.
Ідеї неперервної екологічної освіти розвиваються в роботах вітчизняних та зарубіжних педагогів і психологів, таких як В.В.Вербицький, Е.В.Гірусов, М.І. Дробноход, А.М.Захлєбний, І.Д.Звєрєв, І.А.Зязюн, Б.І.Іскаков, О.В.Киричук, М.М.Кисельов, Г.А.Ковальов, В.С.Крисаченко, Б.Т.Лихачов, Л.Б.Лук'янова, А.М.Льовочкіна, М.М.Моісеєв, В.Ф.Моргун, Н.Г.Ничкало, В.І.Павлов, Г.П. Пустовіт, Н.Ф. Реймерс, В.В.Рибалка, О.Г.Солодухова, І.Т.Суравєгіна, В.О.Сухомлинський та ін. Вони свідчать про необхідність внесення певних змін у навчально-виховні плани загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, що відповідають закономірностям розвитку екологічної свідомості старшокласників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ У СИСТЕМІ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок