Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІГИ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ ПО ВРЕГУЛЮВАННЮ ПАЛЕСТИНСЬКОЇ ПРОБЛЕМИ (80-І - ПЕРША ПОЛОВИНА 90-Х РОКІВ)

ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІГИ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ ПО ВРЕГУЛЮВАННЮ ПАЛЕСТИНСЬКОЇ ПРОБЛЕМИ (80-І - ПЕРША ПОЛОВИНА 90-Х РОКІВ)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІГИ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ ПО ВРЕГУЛЮВАННЮ ПАЛЕСТИНСЬКОЇ ПРОБЛЕМИ (80-І - ПЕРША ПОЛОВИНА 90-Х РОКІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,21 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Аль-Рукібат Хайел М.С.
УДК: 327,79
ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІГИ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ ПО ВРЕГУЛЮВАННЮ ПАЛЕСТИНСЬКОЇ ПРОБЛЕМИ
(80-І - ПЕРША ПОЛОВИНА 90-Х РОКІВ)
23.00.04 - Політичні проблеми міжнародних
систем і глобального розвитку
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародних організацій та дипломатичної служби Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Гуменюк Борис Іванович,
Інститут міжнародних відносин Київського
університету імені Тараса Шевченка, завідувач
кафедри міжнародних організацій та
дипломатичної служби
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Хижняк Ігор Антонович
Національний педагогічний університет
ім.М.Драгоманова, професор
кандидат історичних наук, доцент,
Коппель Олена Арнольдівна,
Інститут міжнародних відносин Київського
університету імені Тараса Шевченка, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики, доцент
Провідна установа - Інститут світової економіки і
міжнародних відносин НАН України
Захист відбудеться 20 жовтня 1999 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин за адресою: Київ, вул.Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "17" вересня 1999р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради_____________________М.С.Каменецький
Актуальність теми. XX століття, що відходить в історію, було часом великих випробувань для людської цивілізації. Це й дві світові війни, і безліч регіональних конфліктів. В сучасному взаємозалежному світі загострення військово-політичної ситуації в будь-якому з регіонів планети загрожує непередбачуваними наслідками для всієї людської цивілізації. У зв'язку з цим в умовах формування нового світового порядку функції гарантування безпеки все частіше переходять до наднаціональних організацій. Таким чином, в цей час виявляються дві взаємопов'язані тенденції - з одного боку, до зниження ролі національних держав в урегулюванні конфліктів, з іншого -до посилення взаємозалежності держав і підвищення ролі міжнародних і регіональних організацій. Це стосується і регіону Близького Сходу, комплекс проблем якого займає особливе місце серед найбільш актуальних питань сучасних міжнародних відносин. Особливу роль відіграє палестинська проблема, в якій переплітаються інтереси не тільки арабських країн і Ізраїля, але й всіх арабських країн, об'єднаних в Лігу арабських держав (ЛАД), інших країн світу.
Закінчення "холодної війни" та руйнування біполярної структури світу об'єктивно призвело до появи суперечливих тенденцій в розвитку сучасної системи міжнародних відносин. Перша половина 90-х років характеризувалася зростанням конфліктного потенціалу близькосхідного регіону, що з всією очевидністю висвітлює необхідність вирішення палестинської проблеми.
Невирішеність палестинської проблеми, яка традиційно розглядається як серцевина проблеми близькосхідного врегулювання, постійно регенерує небезпеку розширення кордонів і рівнів конфронтації, загрожує міжнародному миру і безпеці. У зв'язку з цим вивчення позиції Ліги арабських держав з проблеми близькосхідного врегулювання, місця і ролі палестинської проблеми в діяльності цієї організації, еволюції позиції ЛАД
відносно шляхів її вирішення набуває особливої актуальності, політичного і наукового значення.
Зростання впливу палестинського чинника на вироблення конкретних напрямів і проведення певних акцій в діяльності ЛАД об'єктивно підводить до думки про необхідність розглянути в комплексі характер, специфіку та еволюцію позиції ЛАД з палестинської проблеми, основні напрями діяльності по її врегулюванню.
Таким чином, актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена: І/ виключною важливістю проблеми забезпечення міжнародної безпеки і відновлення миру на Близькому Сході; 2/ особливою роллю ЛАД в системі забезпечення регіональної безпеки; З/ значимістю впливу палестинського фактору на міжнародні і регіональні відносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ЛІГИ АРАБСЬКИХ ДЕРЖАВ ПО ВРЕГУЛЮВАННЮ ПАЛЕСТИНСЬКОЇ ПРОБЛЕМИ (80-І - ПЕРША ПОЛОВИНА 90-Х РОКІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок