Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПТИЧНИХ ПОЛІСТИРОЛЬНИХ ВИРОБІВ, ОТРИМАНИХ ФРЕЗЕРУВАННЯМ

ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПТИЧНИХ ПОЛІСТИРОЛЬНИХ ВИРОБІВ, ОТРИМАНИХ ФРЕЗЕРУВАННЯМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПТИЧНИХ ПОЛІСТИРОЛЬНИХ ВИРОБІВ, ОТРИМАНИХ ФРЕЗЕРУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,76 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Літвиненко Марія Владиславна
УДК 621.914:681.7.023.4-036.7
ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПТИЧНИХ ПОЛІСТИРОЛЬНИХ ВИРОБІВ, ОТРИМАНИХ ФРЕЗЕРУВАННЯМ
Спеціальність 05.03.01 - процеси механічної обробки,
верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Різання матеріалів та різальні інструменти” Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Верезуб Микола Володимирович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри Різання
матеріалів та різальні інструменти”.
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор
Лупкін Борис Володимирович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
професор кафедри “Технологія виробництва літальних апаратів”
кандидат технічних наук, доцент
Тарасюк Андрій Петрович,
Українська інженерно – педагогічна академія, м. Харків,
проректор з навчальної роботи
Провідна установа: Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “  ” липня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “  ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .050.12 Пермяков О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні у різних галузях науки і техніки, в тому числі фізиці високих енергій, оптико-волоконного зв'язку, медицині знайшли широке застосування оптичні сцинтиляційні полімери, що характеризуються різноманітною номенклатурою виробів. Наявність люмінесцируючих наповнювачів у хімічному складі оптичних полімерів приводить до ефекту сцинтиляції – випромінюванню під дією різного виду енергії (дія світлових потоків, радіація і т.і.).
Ефект сцинтиляції використовується при створенні нових детекторних установок для досліджень в галузі фізики високих енергій. Дані установки створюються на базі нових технологій виготовлення сцинтиляційних виробів, які відповідають усім вимогам умов експлуатації в детекторних системах. Існуючі типи сучасних оптичних виробів отримують, як правило, шляхом механічної обробки, що формує остаточні функціональні характеристики виробів (на частку фрезерування припадає близько 70-80 % усієї механічної обробки). Так, наприклад, активна основна частина великогабаритної детекторної установки CMS, розробленої для реєстрації всіх типів часток, складається з 32000 механічно оброблених сцинтиляційних полістирольних пластин типу “Tile” зі сложнопрофільними канавками, підготовленими під світловод.
Стабільно високі світлові характеристики (прозорість, світлопоглинання і випромінювальна здатність) при максимальних термінах експлуатації полімерних виробів забезпечуються комплексом параметрів якості, що характеризують мікронерівність, поверхневий шар і, як випадок, високу точність виготовлення. Для досягнення необхідних технічних вимог виробів та високих світлових характеристик принципову важливість мають параметри якості робочих (зовнішніх та внутрішніх) поверхонь виробів, що вимагають застосування спеціальних технологічних рішень.
Питання технологічного забезпечення необхідної точності і мікрогеометрії виробів, підвищення працездатності різального інструменту потребує подальшого вивчення. Це дозволить оптимізувати умови лезової обробки оптичних полімерів і разом з дослідженнями стану поверхневого шару та його впливу на функціональні властивості дасть можливість забезпечити високі експлуатаційні характеристики оптичних полімерних виробів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ОПТИЧНИХ ПОЛІСТИРОЛЬНИХ ВИРОБІВ, ОТРИМАНИХ ФРЕЗЕРУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок