Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ

ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
МЕЛЬНИК МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ
УДК 338.55.112
ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність: 08.07.01 – економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління”
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Салига Сергій Якович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
професор кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти:
академік НАН України, доктор економічних наук, професор Чумаченко Микола Григорович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри обліку в промисловості;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Тарасова Ніна Володимирівна, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу регіональних проблем розвитку і розміщення галузей обробної промисловості.
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки народного господарства, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 23 лютого 2004 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 16 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І. Бандур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективний розвиток промисловості в умовах розвитку ринкових відносин в Україні неможливий без активізації інвестиційної діяльності, істотного збільшення обсягу інвестицій, обрання найефективніших джерел фінансування. Обсяг капітальних інвестицій в економіку країни у порівняних цінах у 2001 р. становив 30,4% від рівня 1990 р. На 1.01.2000 р. прямі іноземні інвестиції в економіку України досягли 3281,8 млн дол. США. Це означає, що на одного мешканця України припадало всього лише 62 дол. інвестицій, тоді як у Росії – 109, Польщі – 1091, Чехії – 1631, Угорщині – 2129 дол. США. Розмір цього показника можна порівняти тільки з Албанією, де ще в 1996 р. обсяг прямих вкладань зарубіжних інвесторів у розрахунку на душу населення досягав 57 дол. США, але ж у цій країні просто знищили майже весь свій промисловий капітал і вирішили розпочати розбудову сучасної ринково орієнтованої промисловості майже з нуля. Нинішні обсяги вкрай необхідних для розвитку української економіки інвестицій далекі від потреб, які сстановлять, за підрахунками економістів, 450 млрд дол. США.
Питанням економічного регулювання інвестиційної діяльності приділяється недостатньо уваги. Причиною тому є зменшення ролі держави як безпосереднього інвестора і недостатній розвиток приватних інвесторів, нових інституціональних структур, формування інвестиційної інфраструктури: комерційних банків, спеціалізованих кредитно-фінансових інвестиційних інститутів. У зв’язку з недосконалою податковою політикою у цей час зменшується частка власних коштів промислових підприємств у загальній структурі фінансування інвестиційної діяльності.
Робота присвячена вивченню проблеми регулювання інвестиційної діяльності в промисловості. Ця проблема завжди знаходилася у центрі уваги українських та іноземних учених-економістів. К. Маркс глибоко проаналізував соціально-економічні основи процесу накопичення у капіталістичній системі. Фундаментальний економіко-теоретичний аналіз інвестиційного процесу в умовах ринку проводився у працях Дж. М. Кейнса, І. Фішера, Л. Койка,
Д. Йоргенсона, В. Міта, Л.Т. Гайера та інших. За умов формування ринкових відносин дана проблема розробляється багатьма вітчизняними вченими, про що свідчать роботи В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок