Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИЩОЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИЩОЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИЩОЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БІЛАН ЛЮДМИЛА ЛЕОНІДІВНА
УДК 378(9):63
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК
ВИЩОЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ
(ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки Національного аграрного університету, м. Київ.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
СТАХНЕВИЧ Валентина Іванівна,
Національний аграрний університет, м. Київ,
доцент кафедри психології та соціальної роботи
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ОБОЗНИЙ Василь Васильович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, м. Київ,
професор кафедри географії України та краєзнавства;
кандидат педагогічних наук,
БЕРЕЗІВСЬКА Лариса Дмитрівна,
Інститут педагогіки АПН України, м. Київ,
старший науковий співробітник, докторант.
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, психології
та методики трудового і професійного навчання.
Захист відбудеться “19” березня 2007 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Бердичівська, 40; 2-й поверх, конференц-зал, т.37-40-42, 37-35-10.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40)
Автореферат розісланий “16” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність дослідження. У період входження України в загальноєвропейський освітній простір, для кардинального оновлення освіти необхідно враховувати не лише реалії і перспективи соціально-економічного розвитку країни, освітній досвід розвинутих держав, а й власний історичний шлях. Саме багатогранний аналіз накопиченого досвіду за довгі роки історичного розвитку вищої аграрної освіти сприятиме передбаченню тенденцій і перспектив її подальшого розвитку.
Вища аграрна освіта України має свою історію, яка нерозривно пов’язана з її політичним, економічним, соціальним і культурним життям, тому на фоні сучасних реформ і перетворень у незалежній Україні проблема забезпечення сільського господарства освіченими фахівцями є актуальною.
Особливого інтересу набуває період ХІХ – початку ХХ ст., коли під впливом змін у суспільно-політичному, соціально-економічному та культурному житті Російської імперії, до складу якої входила значна частина українських земель, відбувався інтенсивний розвиток системи освіти, органічною складовою якої була й аграрна. Значні досягнення у галузі сільського господарства зазначеного періоду зумовили становлення та розвиток різнорівневих аграрних навчальних закладів: шкіл, класів, курсів, училищ. У свою чергу, нижча та середня освіта цього напряму сприяла становленню перших аграрних ВНЗ та підвищенню фахового рівня підготовки викладачів сільськогосподарських дисциплін, що позитивно позначилося на якості діяльності фахівців агропромислового комплексу України.
У зв’язку з цим важливим є узагальнення і дослідження проблеми вивчення історико-педагогічних цінностей системи вищої аграрної освіти України в ХІХ – на початку ХХ ст., що за результатами аналізу педагогічної, історичної і культурологічної літератури залишається маловивченою і недостатньо висвітленою. Саме це й зумовило вибір теми дисертаційного дослідження: “Становлення та розвиток вищої аграрної освіти в Україні (ХІХ – початок ХХ ст.)”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках комплексної науково-дослідної теми кафедри педагогіки Національного аграрного університету “Теоретичні та методичні аспекти формування навчально-пізнавальної активності студентів аграрних ВНЗ” (державний реєстраційний номер РК № 0101U004363).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИЩОЇ АГРАРНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок