Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНА ФІЛЬТРАЦІЯ НЕГАУССОВИХ СИГНАЛІВ У КЛАСІ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ

НЕЛІНІЙНА ФІЛЬТРАЦІЯ НЕГАУССОВИХ СИГНАЛІВ У КЛАСІ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ

Назва:
НЕЛІНІЙНА ФІЛЬТРАЦІЯ НЕГАУССОВИХ СИГНАЛІВ У КЛАСІ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,92 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗВ'ЯЗКУ
ім. О.С. ПОПОВА
ПЕРВУНІНСЬКИЙ СТАНІСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 621.391.21
НЕЛІНІЙНА ФІЛЬТРАЦІЯ НЕГАУССОВИХ СИГНАЛІВ
У КЛАСІ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ
Спеціальність 05.12.13 – радіотехнічні пристрої
та засоби телекомунікацій
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Ігнатов Володимир Олексійович, Національний авіаційний університет, завідувач кафедри
Офіційні опоненти:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор
Лучук Андрій Михайлович, Київський інститут зв'язку Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова, професор кафедри;
доктор технічних наук, професор Бойко Іван Федорович, Національний авіаційний університет, професор кафедри;
доктор фізико-математичних наук, професор
Яворський Ігор Миколайович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу.
Провідна організація: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра радіоприймання та обробки радіотехнічної інформації, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 29 ” листопада 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.816.02 в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова, за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
Автореферат розісланий “29” жовтня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Д 41.816.02, д.т.н., професор Князєва Н.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Проблема фільтрації сигналів на фоні завад є однією з найбільш актуальних для радіотехнічних пристроїв і засобів телекомунікацій. При синтезі фільтрів сигналів в завадах необхідно враховувати характер взаємодії сигналу і завади, їхні статистичні характеристики, апріорну інформацію про реалізації сигналів, що спостерігаються, критерій, за яким виконується оптимізація обробки сигналів. В даний час широке застосування знайшла теорія лінійної фільтрації за критерієм мінімуму середнього квадрата помилки (МСКП) між сигналом на виході фільтра і корисним сигналом.
Вибір такого критерію обумовлено низкою причин:
- можливістю одержання аналітичних рішень у прийнятному для практики вигляді;
- забезпеченням малої імовірності появи значних помилок;
-при фільтрації випадкових сигналів гауссового типу такий критерій забезпечує одержання середніх значень прогнозованих величин.
Основи теорії лінійної фільтрації стаціонарних випадкових процесів створили А.Н. Колмогоров і Н. Вінер. Наступні роботи в області фільтрації детермінованих і стохастичних сигналів, що виконані Р.П. Стратановичем, В.І. Тихоновим, Р.Е. Калманом та вченими Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова, вирішують задачу лінійної і нелінійної фільтрації при розгляді впливів, що заважають, у вигляді гауссових завад типу білого шуму або в класі марковських моделей сигналів і завад.
Сучасна теорія лінійної фільтрації сигналів на фоні адитивних шумів у радіотехнічних системах базується на апріорній інформації про випадкові процеси, що спостерігаються в системі, з використанням щільності розподілу ймовірностей. Встановлено, що при фільтрації по МСКП лінійні фільтри забезпечують абсолютний оптимум лише у випадку, коли сигнал і завада – випадкові процеси з гауссовим законом розподілу. Якщо сигнал і завада одночасно чи окремо мають закони розподілу, що відрізняються від гауссових, то оптимальною процедурою обробки є нелінійна фільтрація. Відзначимо, що негауссові стаціонарні випадкові процеси (НСВП) досить часто зустрічаються в практичній радіотехніці. Такі розподіли мають більшість сигналів, побудованих з використанням гармонійних коливань з випадковою початковою фазою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНА ФІЛЬТРАЦІЯ НЕГАУССОВИХ СИГНАЛІВ У КЛАСІ СТЕПЕНЕВИХ ПОЛІНОМІАЛЬНИХ ОПЕРАТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок