Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ЗРОСТАННЯ ПЕРЕРІЗІВ НЕПРУЖНОГО РОЗСІЯННЯ АДРОНІВ В МУЛЬТИПЕРИФЕРИЧНІЙ МОДЕЛІ В МЕЖАХ ТЕОРІЇ ЗБУРЕНЬ

МЕХАНІЗМИ ЗРОСТАННЯ ПЕРЕРІЗІВ НЕПРУЖНОГО РОЗСІЯННЯ АДРОНІВ В МУЛЬТИПЕРИФЕРИЧНІЙ МОДЕЛІ В МЕЖАХ ТЕОРІЇ ЗБУРЕНЬ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ЗРОСТАННЯ ПЕРЕРІЗІВ НЕПРУЖНОГО РОЗСІЯННЯ АДРОНІВ В МУЛЬТИПЕРИФЕРИЧНІЙ МОДЕЛІ В МЕЖАХ ТЕОРІЇ ЗБУРЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Шарф Ігор Володимирович
УДК 518.5+531.2
МЕХАНІЗМИ ЗРОСТАННЯ ПЕРЕРІЗІВ
НЕПРУЖНОГО РОЗСІЯННЯ АДРОНІВ
В МУЛЬТИПЕРИФЕРИЧНІЙ МОДЕЛІ
В МЕЖАХ ТЕОРІЇ ЗБУРЕНЬ
01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок та високих енергій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор фізико – математичних наук, професор
Русов Віталій Данилович
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедрою теоретичної та
експериментальної ядерної фізики.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, ст.н.с.
Єнковський Ласло Ласлович, провідний науковий
співробітник (Інститут теоретичної фізики
ім. М.М. Боголюбова НАН України)
доктор фізико-математичних наук, член – кор. РАН,
Кайдалов Олексій Борисович, начальник лабораторії (Державний науковий центр Російської Федерації “Інститут теоретичної та експериментальної фізики ім. А.І. Аліханова”)
Провідна установа | Національний науковий центр
“Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, Інститут теоретичної фізики
Захист відбудеться “26” вересня 2006 р у 1400 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою пр. Шевченка, 1, м. Одеса, 650044.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці
Одеського національного політехнічного університеті за адресою:
пр. Шевченка, 1, м. Одеса, 650044
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., проф. Зеленцова Т.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сьогоднішній день накопичено багато експериментального матеріалу, як з пружного, так і з непружного розсіяння адронів в широкому інтервалі енергій. При теоретичному описанні цих процесів основою є розрахунок амплітуди саме пружного розсіяння. Характеристики ж непружних процесів намагаються виразити через величини, що використовуються для опису пружного розсіяння за допомогою умови унітарності ( Абрамовський В.А., Грібов В.Н., Канчелі О.В. // ЯФ.-1973. Т. 18, вип. 3.- С. 595-616).
Така ситуація обумовлена тими труднощами, котрі виникають при розрахунках перерізів непружного розсіяння через те, що фізична область непружного процесу є достатньо складною внаслідок тих взаємозв’язків між компонентами чотиривекторів енергії – імпульсу частинок у кінцевому стані, які виникають при врахуванні закону збереження енергії – імпульсу й умов масової поверхні для кожної частинки. Умови масової поверхні призводять до того, що область інтегрування не є лінійним простором, і це не дозволяє використовувати для діаграм непружного розсіяння методи, розроблені для діаграм пружних процесів (The Analytic S-Matrix / Eden R.J., Landshoff P.V., Olive D.I., Polkinghorne J.C./ Cambridge University Press, 2002 ).
При розрахунку перерізів непружного розсіяння або внесків таких процесів в уявну частину амплітуди пружного розсіяння необхідно розраховувати багатомірний інтеграл великої розмірності по такій складній області.
У роботі, що пропонується, описані труднощі долаються за допомогою відомого методу Лапласа. Суть цього метода полягає в тому, що якщо функція багатьох змінних, від якої розраховується багатомірний інтеграл, має точку максимуму в області інтегрування, то в окрузі цієї точки такий інтеграл можна замінити гаусовским інтегралом, який надасть добре наближення для інтегралу, що розглядається.
Застосування методу Лапласа дозволяє одержати нові результати в межах старої мультипериферичної моделі (D. Amati and A. Stanghellini, S. Fubini// Theory of High – Energy Scattering and Multiple Production, Il Nuovo Cimento, 1962, Vol. 26, № 5. – Р. 896-937). Головним з цих результатів є виявлення механізмів зростання перерізів непружного розсіяння (і внаслідок цього - повного перерізу розсіяння) із зростанням енергії частинок, що розсіюються у системі їх центру мас.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ЗРОСТАННЯ ПЕРЕРІЗІВ НЕПРУЖНОГО РОЗСІЯННЯ АДРОНІВ В МУЛЬТИПЕРИФЕРИЧНІЙ МОДЕЛІ В МЕЖАХ ТЕОРІЇ ЗБУРЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок