Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ПОЧАТКОВИХ КУРСІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ОПТИМІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ПОЧАТКОВИХ КУРСІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ПОЧАТКОВИХ КУРСІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СТАСЮК РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 796.011.1:316.61-057.875
ОПТИМІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ПОЧАТКОВИХ КУРСІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання та спорту
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Лоза Тетяна Олександрівна,
Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка,
завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури.
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Самойлов Микола Григорович,
Харківська державна академія фізичної культури,
завідувач кафедри педагогіки та психології;
доктор психологічних наук, професор
Вісковатова Тетяна Павлівна
Інститут математики, економіки та механіки Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова,
завідувач кафедри диференціальної та експериментальної психології.
Захист відбудеться 29 травня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 Харківської державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано 25 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Градусов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес організаційно-структурних і змістових перетворень у вищій школі сприяв активізації гуманістичного та культурологічного її аспектів, реалізація яких є запорукою оптимального розвитку особистості майбутніх фахівців. Одним із найбільш важливих чинників цього розвитку є фізичне виховання як цілісний педагогічний процес. У зв’язку з цим виникла потреба в оптимізації умов формування інтересу до фізичної культури, яка є складовою фахової і професійної культури студентів, а також може служити засобом профілактики перевтоми, скорочення періоду їх адаптації до умов навчання у ВНЗ.
З метою залучення всієї молоді до занять фізичною культурою та спортом міністерства і відомства запропонували підвищити якість та ефективність навчальних занять, активізувати позанавчальну фізкультурно-оздоровчу роботу зі студентами, створити необхідні умови для щоденних занять фізичною культурою і спортом, особливо в гуртожитках. В Україні приблизно 70 % студентів вищих навчальних закладів мешкають у гуртожитках. Даний контингент вимагає особливої уваги з боку фахівців у галузі фізичного виховання.
Найбільш продуктивним підходом до розв’язання цього проблемного завдання є дослідження внутрішніх резервів активності студентів як суб'єктів навчальної та фахової діяльності. Одним з основних джерел активності студентів початкових курсів є мотивація, що надає процесу фізичного виховання діяльнісної спрямованості та суб’єктивно значущої цінності (К. М. Байша, 2000; Г. М. Баранова, 2004; В. І. Гончаров, 2004). Тому формування у майбутніх фахівців потреби займатися фізичною культурою – це насамперед проблема виховання ціннісно-мотиваційного відношення до неї.
А. А. Васильєв (1996) з’ясував, що відсутня єдина цілеспрямована, науково обґрунтована програма організації масової фізкультурно-оздоровчої роботи зі студентами, які мешкають у гуртожитку. До теперішнього часу питання організації та змісту фізкультурно-оздоровчої роботи у студентському гуртожитку на науково-теоретичному рівні нерозроблені.
Аналіз практики вищої педагогічної школи свідчить, що найбільш вразливою ланкою виховної роботи в формуванні позитивного й активного відношення студентів до навчання є дисципліна „Фізичне виховання”. Негативне відношення до відвідування занять із фізичного виховання набуває значних масштабів і деструктивно впливає на загальний стан здоров’я, рівень фізичного розвитку та фізичну підготовленість студентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ПОЧАТКОВИХ КУРСІВ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок