Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЮ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КОРПОРАТИВНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ

УПРАВЛІННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЮ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КОРПОРАТИВНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЮ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КОРПОРАТИВНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,63 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА“
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ НАН УКРАЇНИ”
ГЛУШКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК [338.24:65.011]:[06.06:332.012.324]
УПРАВЛІННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЮ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КОРПОРАТИВНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ
08.00.03 – економіка та управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ–2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України”.
доктор економічних наук, професор
Федулова Любов Іванівна,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування
НАН України”, завідуюча відділом технологічного
прогнозування та інноваційної політики.
Науковий керівник
доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник освіти України,
академік Академії інженерних наук України
Яковлєв Анатолій Іванович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідуючий кафедрою економіки і маркетингу;
Офіційні опоненти:
кандидат економічних наук, доцент
Андрощук Геннадій Олександрович,
Верховна Рада України, Комітет з питань освіти та науки, головний консультант.
 
Захист відбудеться 5 березня 2008 р. о 14 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.239.01 Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інституті економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “ 04” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Левчук
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасному світі витрати на НДДКР (науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи) є необхідною умовою для успішного стратегічного розвитку бізнесу, а найважливішою функцією корпорацій є проведення досліджень і розробок та використання їх результатів на практиці з метою отримання як можна більшої частки ринку. Світовий досвід показує, що тільки великі корпорації в змозі здійснювати значні вкладення в інновації. Вони є головними виконавцями наукових досліджень і розробок в своїх країнах. В той же час, НДДКР є найбільш витратною стадією нововведень, на яку припадає від 40 до 50витрат інноваційного процесу. У більшості розвинених країн світу частка витрат корпорацій на НДДКР в загальному обсязі національних НДДКР перевищує 65а чисельність науково-дослідного персоналу, зайнятого у НДДКР в корпораціях, складає більше 60кадрового потенціалу науки.
Актуальність теми. Більшість великих світових корпорацій здійснює увесь спектр НДДКР: фундаментальні, прикладні дослідження і розробки, що свідчить про високий рівень корпоративної науки і культури у світі. Саме великі корпорації здатні створювати масштабні багатовитратні проекти, пов'язані з довготривалим науковим пошуком; вони здійснюють багатоцільові дослідження, об'єднуючи вчених і спеціалістів різних наукових дисциплін; можуть фінансувати паралельну розробку однієї або декількох альтернативних інновацій. В якості найважливішої складової технологічного лідерства вище керівництво успішних компаній відносить здатність забезпечити зростання бізнесу за рахунок ефективного управління НДДКР. Істотними, у даному контексті, є підтримка прагнень корпоративних структур до повного й ефективного використання їх потенціалу, трансформація системи управління адекватно змінам зовнішнього середовища, розробка системи показників, нормативів і критеріїв, що характеризують проміжні і кінцеві результати науково-технічної діяльності. Отже, проблема управління НДДКР в світлі сучасних тенденцій інноваційно-технологічного розвитку економіки є вкрай актуальною.
Формування теоретико-методичних і науково-практичних засад процесу управління дослідженнями та розробками в умовах переходу вітчизняної економіки до інноваційної моделі розвитку диктується насамперед потребами практики і викликає як науковий, так і практичний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЮ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В КОРПОРАТИВНОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок