Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Агроекологічне обґрунтування сільськогосподарського Використання рекультивованих земель в умовах ПІВДЕННОГО сухого Степу УКРАЇНИ (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища)

Агроекологічне обґрунтування сільськогосподарського Використання рекультивованих земель в умовах ПІВДЕННОГО сухого Степу УКРАЇНИ (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища)

Назва:
Агроекологічне обґрунтування сільськогосподарського Використання рекультивованих земель в умовах ПІВДЕННОГО сухого Степу УКРАЇНИ (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кулініч Віктор Васильович
УДК 631.618
Агроекологічне обґрунтування
сільськогосподарського Використання
рекультивованих земель
в умовах ПІВДЕННОГО сухого Степу УКРАЇНИ
(на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Наукові керівники: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Бекаревич Микола Омелянович,
Дніпропетровський державний аграрний університет
доктор сільськогосподарських наук, професор
Забалуєв Віктор Олексійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра ґрунтознавства та екології, завідувач
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
Звірковський Василь Миколайович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології,
професор
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Печенюк Василь Іванович,
Подільський державний агротехнічний університет,
кафедра землеробства, доцент
Провідна установа: Інститут агроекології УААН,
лабораторія екології ґрунтових мікроорганізмів, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 15 червня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.804.02 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, корпус 1, аудиторія 342.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “___” ____________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мицик О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рекультивація порушених територій після видобутку корисних копалин є актуальною еколого-соціальною і народногосподарською проблемою, особливо для регіонів з розвиненою гірничо-видобувною промисловістю та характерною для них високою концентрацією населення. Повернення у господарське використання техногенно порушених земель передбачено “Земельним кодексом України”, Законом України “Про охорону земель” та іншими нормативними документами, є важливою складовою вирішення комплексної проблеми охорони навколишнього природного середовища та відтворення родючості порушених земель.
Багаторічними дослідженнями з рекультивації земель, проведених в Україні М.О. Бекаревичем, М.Т. Масюком, Л.В. Єтеревською, М.К. Шикулою, І.П. Чабаном, І.Х. Узбеком, А.П. Травлеєвим, В.М. Звірковським, В.О. Забалуєвим, П.В. Волохом, О.О. Мициком, Г.Ф. Момот та ін., доведено, що визначальним у вирішенні цієї проблеми є наукове обґрунтування параметрів антропо-техногенних едафотопів (техноземів) з обов’язковим урахуванням природнокліматичних та соціально-економічних чинників, потреб сільськогосподарських культур у екологічних ресурсах, а також специфіки гірничого родовища та технології видобутку корисних копалин. Вирішенню цього актуального завдання для умов сухого Степу на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища присвячене наукове дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались за замовленням Держагропрому СРСР № 175-63-13 за темою: “Розробити теоретичні основи і технологію рекультивації порушених земель для різного сільськогосподарського використання та зменшення негативного впливу гірничих робіт на навколишнє середовище”; договором з Камиш-Бурунським залізорудним комбінатом за темою: “Створення культурного ландшафту на землях, порушених гірничими роботами в Керченському залізорудному родовищі, включаючи рекреаційні зони та сільськогосподарські угіддя”; НТП 01.04 "Охорона і відтворення земельних ресурсів" за темою "Технологія біологічного відновлення і підвищення родючості порушених гірничими роботами земель на ранніх етапах рекультивації у Степовій зоні" (№ д.р. 0196U021023).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Агроекологічне обґрунтування сільськогосподарського Використання рекультивованих земель в умовах ПІВДЕННОГО сухого Степу УКРАЇНИ (на прикладі Камиш-Бурунського залізорудного родовища)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок