Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНІ ПОГЛЯДИ М.П.СТАРИЦЬКОГО

ІСТОРИЧНІ ПОГЛЯДИ М.П.СТАРИЦЬКОГО

Назва:
ІСТОРИЧНІ ПОГЛЯДИ М.П.СТАРИЦЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ОБРУСНА світлана юріївна
УДК 94 (477) “18” (092)
ІСТОРИЧНІ ПОГЛЯДИ М.П.СТАРИЦЬКОГО
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Чабан Анатолій Юзефович,
Посольство України в Казахстані, Перший секретар
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович,
чернівецький національний університет
імені юрія федьковича, завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Темірова Надія Романівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Провідна установа : Інститут української археографії і джерелознавства імені
М.С.Грушевського НАН України, відділ досліджень джерел
історії України ХІХ початку ХХ століття
Захист відбудеться 08.04.2004 р. о 13.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.76.051.03. у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корпус 14, ауд.18.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 05.03.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Ю.Ротар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У контексті поточного моменту – дванадцятиріччя проголошення незалежності України – актуальною залишається проблема української загальнонаціональної ідеї, що має бути співзвучною із завданнями сьогодення, віддзеркалювати собою насущні питання буття, обумовлені історичною долею України, менталітетом її народу, його інтелектуальним потенціалом. З огляду на це, логічним і актуальним є вивчення української інтелектуальної спадщини видатних діячів духовної історії, що стояли біля витоків українського відродження, теоретичного потенціалу науковців, напрацьованого навколо проблем державного будівництва та національної ідеї. Це дасть змогу адекватно реконструювати перебіг історичних подій, осягнути сучасне і спрогнозувати майбутнє. Тому важливим є переосмислення з сучасних позицій ролі особи в історії, її діяльності, як складової національного прогресу.
Звернення до цієї теми пояснює важливість проблеми всебічного дослідження й об’єктивного сприйняття життя і творчої діяльності одного із видатних представників класичної доби українського національно-культурного відродження другої половини ХІХ століття – Михайла Петровича Старицького (1840-1904), життєвий шлях якого складає цілу епоху в інтелектуальному, національно-культурному розвитку України. Його різнопрофільна подвижницька діяльність, багатогранний талант, активна громадянська позиція дозволяють стверджувати про новаторські риси творчого доробку митця та подвижництво на теренах української культури другої половини ХІХ століття, через призму яких він поринає до глибин української історії. М.П.Старицький широко відомий як автор семи історичних романів (трилогія “Богдан Хмельницкий” – романи “Перед бурей”, “Буря”, “У пристани”, дилогія “Молодость Мазепы”, “Руина”, романи “Последние орлы”, “Разбойник Кармелюк”), ряду історичних оповідань та повістей, що охоплюють період вітчизняної історії від середини ХVІІ до 30-х років ХІХ століття і складають художню панораму історії України “від Богдана до Кармелюка”, задуману письменником.
У добу національно-культурного відродження, в час пошуку національного ідеалу, творення національного романтико-героїчного міфу М.П.Старицький виступив талановитим популяризатором вітчизняної історії. Та в особі М.Старицького поєдналися як майстерність письменника-художника, що яскраво змальовував минуле, так і властивості історика-дослідника, що завжди черпав свій матеріал із першоджерел, надзвичайно бережно ставився до адекватного відображення у художньому творі подій історії, прагнув досягти при цьому максимальної точності й виразності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІСТОРИЧНІ ПОГЛЯДИ М.П.СТАРИЦЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок