Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОДОРОСТІ КАНІВСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА (УКРАЇНА)

ВОДОРОСТІ КАНІВСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА (УКРАЇНА)

Назва:
ВОДОРОСТІ КАНІВСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА (УКРАЇНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ БОТАНІКИ ім. М.Г. ХОЛОДНОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
МИХАЙЛЮК
Тетяна Іванівна
УДК 582.232
ВОДОРОСТІ КАНІВСЬКОГО ПРИРОДНОГО
ЗАПОВІДНИКА (УКРАЇНА)
03.00.05 - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ботаніки ім.М.Г.Холодного НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
МАСЮК Надія Прохорівна,
Інститут ботаніки ім.М.Г.Холодного НАН
України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ОКСІЮК Ольга Петрівна,
Інститут гідробіології НАН України, головний
науковий співробітник
кандидат біологічних наук,
ЗЕЛЕНКО Сергій Дмитрович,
Уманський педагогічний університет ім. П.Г.
Тичини, старший викладач кафедри географії та
екології
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра ботаніки, Кабінет Міністрів
України, м.Київ
Захист відбудеться “28” лютого 2000 р. о “12” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім.М.Г.Холодного НАН України за адресою: 01601, МСП, м.Київ-4, вул.Терещенківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім.М.Г.Холодного НАН України (01025, м.Київ-25, вул. Велика Житомирська, 28).
Автореферат розісланий “25” січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ільїнська А.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом особливого значення набула проблема інвентаризації та збереження біологічного різноманіття як однієї з ключових властивостей біосфери Землі (Сытник, Вассер, 1992; 1995). Проблему збереження біорізноманітності ландшафтів певної природної зони, генофонду рослинного і тваринного світу до певної міри вирішують заповідні території. Але у багатьох заповідниках України ще й досі не закінчено вивчення їх флори, особливо мікроскопічних організмів. Це утруднює не лише проведення моніторингу природних комплексів, які охороняються, що є першочерговим завданням заповідників (Андрієнко, 1995), а й збереження різноманітності видів даної території.
Канівський природний заповідник (КЗ) при невеликій площі охоплює різноманітні екосистеми, має багатий рослинний і тваринний світ, є цінним резерватом широколистяного лісу і лучного степу, еталоном рослинності лісостепової зони України. Хоча в альгологічному відношенні КЗ вважається одним з найкраще досліджених серед заповідників України (Вєтрова, Блейх, 1993), така картина пояснюється не стільки повною вивченістю водоростей цієї території, скільки недостатньою вивченістю альгофлори інших заповідників та національних парків. На даний момент фактично невідомий сучасний стан альгофлори КЗ (матеріали про альгофлору деяких його територій датуються 1953-1962 рр.), немає жодних відомостей щодо окремих територій та біотопів КЗ, тому загальна картина його альгофлори залишається досі нез‘ясованою. Отже виявлення повного складу водоростей з усіх систематичних груп та з усіх біотопів КЗ та вияснення закономірностей їх розподілу є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була виконана в межах науково-дослідної теми відділу спорових рослин Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України “Критико-систематичне, номенклатурне та флористичне вивчення різноманіття спорових рослин України (на прикладі окремих груп)”.
Мета та завдання дослідження. Метою нашої роботи було виконати повне дослідження флори водоростей КЗ, встановити особливості їх поширення та виявити основні альгоугруповання для створення базового фону подальшого екологічного моніторингу даної території. Виходячи з мети, були поставленні наступні завдання.
1. Виявити видовий склад водоростей водойм, наземних біотопів та грунтів КЗ та на основі літературних і оригінальних даних скласти конспект флори водоростей КЗ.
2. Провести аналіз альгофлори КЗ та її складових — флори водоростей водойм, грунтів, наземних біотопів, і з‘ясувати закономірності розподілу водоростей в цих біотопах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВОДОРОСТІ КАНІВСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА (УКРАЇНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок