Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується / сторінка 2

Назва:
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тому питання створення методик розрахунку і проектування кавітаційних ванн високої ефективності є дуже актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до наукових напрямків “Реологія неньютонівських та реологічно складних речовин, гідромеханіка обмежених потоків і процеси кавітації”, тема “Розробка високоточних пристроїв та засобів автоматизованого проектування і дослідження систем автоматизації механізмів та машин” (ДР № 0198U001102) та тема “Засоби створення електрогідропневматичних систем з підвищеними показниками надійності, енергонасиченості та екологічної чистоти” (ДР № 0100U000966), а також “Ультразвукові кавітаційні технології і пристрої”, тема “Розробка та дослідження нових технологій на базі кавітаційно-хвильових процесів в рідині” (ДР № 0102U002482), що розробляються на кафедрі прикладної гідромеханіки та механотроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було підвищення ефективності технологічного процесу кавітаційного очищення виробів складної форми шляхом створення необхідної структури мікропотоків, що руйнують. Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні задачі:
-
візуалізація і визначення поля відносних швидкостей мікропотоків рідини в околиці кавітаційного пухирця, що розвивається в обмеженому просторі;
-
математичне моделювання динаміки розвитку кавітаційного пухирця в обмеженому просторі;
-
аналітичне дослідження активності кавітаційних пухирців у різних граничних умовах;
-
виділення переважних “резонансних” пухирців, що визначають кавітаційну ерозію в заданому кавітаційному полі;
-
визначення залежностей розміру “резонансного” пухирця від параметрів роботи кавітаційної ванни і геометрії поверхні, що очищується;
-
розробка і впровадження методик і практичних рекомендацій з визначення режимів роботи кавітаційних ванн при очищенні виробів складної форми.
Методи дослідження - чисельне моделювання з використанням доступних математичних пакетів і розроблених моделей.
Об'єкт дослідження - кавітаційний пухирець, що розвивається у колі сусідніх пухирців або граничних поверхонь різної жорсткості і кривизни.
Предмет дослідження – динаміка розвитку кавітаційного пухирця в обмеженому просторі.
Наукова новизна отриманих результатів:
1.
У роботі вперше змодельовані і проаналізовані поля швидкостей кавітаційних мікропотоків, що виникають при очищенні виробів складної форми.
2.
Уперше запропонована методика розрахунку зміни форми пухирця в процесі його розвитку в обмеженому просторі, заснована на відображенні від граничних поверхонь систем гідродинамічних джерел, що моделюють пухирець.
3.
Вперше аналітично описана взаємодія кавітаційних пухирців у реальних багатопухирцевих умовах, що пояснює взаємовплив сусідніх пухирців на зміну їхньої форми і переміщення.
4.
Складено нову тривимірну динамічну модель розвитку кавітаційного пухирця, що розширює існуючі можливості моделювання на скупчення пухирців і приграничні області.
5.
Вперше аналітично досліджена динаміка розвитку кавітаційних пухирців в околиці “твердої” поверхні й у “твердій” щілині. Виявлений резонансний характер розвитку пухирців дозволив обмежити діапазон розмірів пухирців при розрахунку режимів кавітаційного очищення виробів складної форми.
6.
Розроблено новий підхід до опису механізму руйнування поверхонь різної твердості і кривизни при захлопуванні біля них кавітаційних пухирців, що дозволяє контролювати ударні тиски на граничній поверхні і швидкості мікропотоків рідини біля неї.
7.
Вперше аналітично досліджені резонансні явища, що виникають при захлопуванні кавітаційних пухирців в обмеженому просторі. Розроблено і впроваджено методики боротьби з паразитними резонансами в технологічному й оброблюваному устаткуванні.
Практичне значення отриманих результатів. Представлені моделі динаміки кавітаційних пухирців дозволили розробити методики розрахунку режимів роботи кавітаційних ванн при очищенні виробів складної форми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок