Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

Загрузка...

Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується / сторінка 2

Назва:
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тому питання створення методик розрахунку і проектування кавітаційних ванн високої ефективності є дуже актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до наукових напрямків “Реологія неньютонівських та реологічно складних речовин, гідромеханіка обмежених потоків і процеси кавітації”, тема “Розробка високоточних пристроїв та засобів автоматизованого проектування і дослідження систем автоматизації механізмів та машин” (ДР № 0198U001102) та тема “Засоби створення електрогідропневматичних систем з підвищеними показниками надійності, енергонасиченості та екологічної чистоти” (ДР № 0100U000966), а також “Ультразвукові кавітаційні технології і пристрої”, тема “Розробка та дослідження нових технологій на базі кавітаційно-хвильових процесів в рідині” (ДР № 0102U002482), що розробляються на кафедрі прикладної гідромеханіки та механотроніки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було підвищення ефективності технологічного процесу кавітаційного очищення виробів складної форми шляхом створення необхідної структури мікропотоків, що руйнують. Для досягнення поставленої мети вирішувалися наступні задачі:
-
візуалізація і визначення поля відносних швидкостей мікропотоків рідини в околиці кавітаційного пухирця, що розвивається в обмеженому просторі;
-
математичне моделювання динаміки розвитку кавітаційного пухирця в обмеженому просторі;
-
аналітичне дослідження активності кавітаційних пухирців у різних граничних умовах;
-
виділення переважних “резонансних” пухирців, що визначають кавітаційну ерозію в заданому кавітаційному полі;
-
визначення залежностей розміру “резонансного” пухирця від параметрів роботи кавітаційної ванни і геометрії поверхні, що очищується;
-
розробка і впровадження методик і практичних рекомендацій з визначення режимів роботи кавітаційних ванн при очищенні виробів складної форми.
Методи дослідження - чисельне моделювання з використанням доступних математичних пакетів і розроблених моделей.
Об'єкт дослідження - кавітаційний пухирець, що розвивається у колі сусідніх пухирців або граничних поверхонь різної жорсткості і кривизни.
Предмет дослідження – динаміка розвитку кавітаційного пухирця в обмеженому просторі.
Наукова новизна отриманих результатів:
1.
У роботі вперше змодельовані і проаналізовані поля швидкостей кавітаційних мікропотоків, що виникають при очищенні виробів складної форми.
2.
Уперше запропонована методика розрахунку зміни форми пухирця в процесі його розвитку в обмеженому просторі, заснована на відображенні від граничних поверхонь систем гідродинамічних джерел, що моделюють пухирець.
3.
Вперше аналітично описана взаємодія кавітаційних пухирців у реальних багатопухирцевих умовах, що пояснює взаємовплив сусідніх пухирців на зміну їхньої форми і переміщення.
4.
Складено нову тривимірну динамічну модель розвитку кавітаційного пухирця, що розширює існуючі можливості моделювання на скупчення пухирців і приграничні області.
5.
Вперше аналітично досліджена динаміка розвитку кавітаційних пухирців в околиці “твердої” поверхні й у “твердій” щілині. Виявлений резонансний характер розвитку пухирців дозволив обмежити діапазон розмірів пухирців при розрахунку режимів кавітаційного очищення виробів складної форми.
6.
Розроблено новий підхід до опису механізму руйнування поверхонь різної твердості і кривизни при захлопуванні біля них кавітаційних пухирців, що дозволяє контролювати ударні тиски на граничній поверхні і швидкості мікропотоків рідини біля неї.
7.
Вперше аналітично досліджені резонансні явища, що виникають при захлопуванні кавітаційних пухирців в обмеженому просторі. Розроблено і впроваджено методики боротьби з паразитними резонансами в технологічному й оброблюваному устаткуванні.
Практичне значення отриманих результатів. Представлені моделі динаміки кавітаційних пухирців дозволили розробити методики розрахунку режимів роботи кавітаційних ванн при очищенні виробів складної форми.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок