Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується / сторінка 4

Назва:
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Розглянуто питання впливу різних факторів на ефективність кавітаційного очищення. Виявлено, що основною дією, що очищує при кавітаційному очищенні, є захлопування біля поверхні, що очищується, кавітаційних пухирців. Тому для підвищення ефективності очищення необхідно створити найкращі умови для захлопування пухирця.
Друга частина цього розділу присвячена експериментальним і теоретичним дослідженням динаміки кавітаційних пухирців у безмежній рідині. Розглянуто сучасні високотехнологічні методи експериментального дослідження і досить добре розроблені моделі захлопування сферичного пухирця.
У третій частині першого розділу розглянуто поводження кавітаційних пухирців в обмеженому просторі. Відзначено велику кількість експериментального матеріалу. Розглянуто випадки приграничної кавітації, кавітації в зазорі, багатопухирцевої кавітації.
Проведений аналіз літератури виявив, що, незважаючи на велику кількість експериментальних результатів, моделі динаміки розвитку кавітаційних пухирців в обмеженому просторі, що існують сьогодні, через малу наочність і громіздкість не забезпечують можливості проведення оптимізації режимів захлопування пухирця. Тому для вирішення задачі про підвищення ефективності процесу очищення необхідна нова модель динаміки кавітаційного пухирця. На закінчення зроблено висновки з літературного огляду і сформульовано мету і задачі дослідження.
Другий розділ присвячений математичному моделюванню розвитку кавітаційних пухирців в обмеженому просторі.
Як початкові умови передбачається, що в початковий момент часу пухирець сферичний, а рідина нерухома. Модель будується при наступних допущеннях: рідина ідеальна (нестислива і нев'язка), рух рідини безвихровий, вплив сил тяжіння малий. Граничною умовою буде те, що на нескінченному віддаленні від пухирця рідина перебуває в спокої. Другою граничною умовою буде умова непротікання (або жорсткості) на граничній поверхні.
Розглянуто фізику процесу захлопування кавітаційного пухирця. Показано, що кавітаційний пухирець являє собою коливальну систему, у якій інерційною ланкою є маса рідини навколо пухирця, а пружною ланкою – газ у пухирці. Поле швидкостей рідини навколо пухирця відповідає сумарному полю швидкостей від сукупності гідродинамічних джерел (стоків), розподілених в обсязі пухирця. Причому сумарна потужність джерел відповідає коефіціенту пропорційності у виразі Рэлея для потенціалу швидкості при захлопуванні сферичного пухирця. При несферичності пухирця сферична симетрія буде порушена і поле швидкостей рідини буде визначатися як сума витрат всіх елементарних джерел розподілених у пухирці. Потенціал швидкості в конкретній точці рідини з координатами (x, y, z) буде визначатися в такий спосіб
,
де k - відносна швидкість зміни елементарного об'єму газу dQ у конкретній точці усередині пухирця на відстані lQ від точки (x,y,z).
З огляду на закони розповсюдження і відбиття на граничних поверхнях хвиль збурювання, що передують початку руху рідини, вплив “ідеально твердої” граничної поверхні можна замінити дією симетричного (дзеркального) пухирця з ідентичними параметрами. Це дозволяє перейти від обмеженого простору до безмежного. Правомірність такої заміни підтверджують результати швидкісної відеозйомки обох процесів, а також ідентичність спектрів світла, випромінюваних при захлопуванні, що в обох випадках відповідають спектру випромінювання перегрітої рідини. Потенціал швидкості в цьому випадку запишеться так:
.
Перший і другий інтеграл беруться відповідно по об'єму розрахункового і дзеркального пухирця. Відбиття хвиль від ідеально “м'якої” поверхні (вільна поверхня рідини) можна замінити симетричним пухирцем із протилежними параметрами. Стінки проміжної жорсткості моделюються на підставі законів пружності стінки.
Використовуючи цей вираз, отримані векторні діаграми полів швидкостей для різних граничних умов: “твердих” і “м'яких” стінок, щілин, гребнеподібних і шпилястих нерівностей поверхні.
Розглянута методика дозволяє візуалізовати вплив обмежуючих поверхонь і сусідніх пухирців на поле швидкостей мікропотоків у рідині, дозволяє розрахувати значення відносних швидкостей рідини в околиці кавітаційних пухирців і прогнозувати зміну форми пухирця в процесі його розвитку в обмеженому просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок