Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

Загрузка...

Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується / сторінка 6

Назва:
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Складено програму в системі MathCAD 2000 для реалізації моделі розвитку кавітаційних пухирців в околиці твердої стінки, що дозволяє автоматично змінювати кількість диференціальних рівнянь у системі із зміною кількості відрізків розбивки контуру пухирця і передбачає можливість зменшення кроку інтегрування при наближенні пухирця до мінімального об'єму, що дозволило розширити діапазон стійкості моделі і знизити витрати машинного часу.
Друга частина третього розділу присвячена аналізу адекватності моделі. Через малу кількість експериментальних даних і взаємозалежність експериментальних даних усередині одного експерименту обґрунтована можливість якісного аналізу адекватності без використання існуючих статистичних критеріїв. Навіть якісне порівняння розрахункової форми пухирця з експериментом вказує на задовільну подібність як за формою, так і за переміщенням центра мас пухирця (рис.2).
Розраховані розміри пухирця (рис.2) та відстань від центру пухирця до граничної поверхні приведені до безрозмірного виду шляхом ділення на початковий радіус пухирця. Безрозмірна початкова відстань авторами експериментальних досліджень позначена як . Достатня подібність у розвитку форми пухирця спостерігається аж до останніх стадій захлопування, де пухирець розпадається на безліч дрібніших пухирців, що утворюють “мрячні” зони, чітко зображені на фотографіях 7 і 8 рис. 2. Крім зміни форми, спостерігається гарна подібність моделі з експериментом у швидкості руху центра мас пухирця в напрямку до (від) твердої поверхні чи сусіднього пухирця. Можливість теоретичного визначення даної швидкості дозволяє пояснити згадуване багаторазово дослідниками “тремтіння” кавітаційних пухирців і утворення “дендритних структур”.
Порівняння безрозмірних параметрів захлопування дозволило точніше визначити межі адекватності моделі і причини погрішностей моделювання. Доступні експериментальні дані у вигляді високошвидкісних фотографічних серій дозволяють визначити лінійні і часові параметри пухирців, що захлопуються. Аналіз умов проведення експерименту дозволив визначити відсутні початкові тиски в пухирці й у рідині для пухирців, зроблених за допомогою оптичного пробою.
Аналіз адекватності дозволив зіставити ріст похибки обчислень і відхід від сферичності пухирця. До утворення струменя розбіжності з експериментом склали 5-10%, після утворення струменя – до 40%. Зіставлення приграничної та багатопухирцевої кавітації дозволило зробити висновок про те, що похибка приведених розрахунків має той же порядок, що і розкид доступних експериментальних даних.
У четвертому розділі розглянуто питання практичного застосування результатів дослідження. При оцінці активності кавітаційних пухирців бралися до уваги не тільки кінематичні, але і динамічні параметри розвитку пухирців. Аналітичне дослідження динаміки розвитку пухирців в обмеженому просторі показало, що з ростом відстані до граничної поверхні ударні тиски на ній слабшають, а амплітуди коливань пухирця збільшуються. Визначено границю впливу кавітаційних пухирців на граничну поверхню. Виявлено резонансний характер динаміки кавітаційних пухирців. Показано, що при розрахунку акустичної кавітації можна обмежитися тільки розрахунком резонансних пухирців. Розрахунки показали, що динамічні і кінематичні параметрами пухирців, розміри яких далекі від резонансних досить малі, щоб ними знехтувати, і не залежать від зміни параметрів акустичного поля, відстані до сусідніх пухирців, граничних поверхонь і їхньої конфігурації. Показано, що розмір “резонансного” пухирця мало залежить від відстані до граничної поверхні й амплітуди звукового поля. Дослідження також показало, що зміни амплітуди ударного тиску на граничних поверхнях не пропорційні змінам статичного чи звукового тиску. Зафіксовано, що близькість “твердої” стінки (безрозмірна відстань 2) стабілізує амплітуду коливань поверхні пухирця при зміні звукового тиску, але не перешкоджає її зміні при зміні статичного тиску. Визначено вплив другої граничної поверхні на динаміку коливань кавітаційного пухирця в щілині.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок