Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується / сторінка 8

Назва:
Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,54 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
5 радіусів) та у “твердій” щілині (шириною від 2 до 7 радіусів) показало резонансний характер розвитку пухирців у звуковому полі, обґрунтувало можливість виділення переважних “резонансних” пухирців, що визначають кавітаційну ерозію в заданому кавітаційному полі. Це дозволило при розрахунку акустичної кавітації в десятки разів знизити витрати машинного часу шляхом обмеження діапазону розмірів пухирців.
5.
Аналітичне дослідження проведене в діапазоні статичного тиску від 0.1 до 0.2 МПа, на частоті 35 кГц та в діапазоні акустичного тиску від 0,01 до 0,02 МПа, показало, що розмір “резонансного” пухирця мало залежить від амплітуди акустичного тиску, геометрії поверхні, що очищується, і відстані до неї, але сильно залежить від змін статичного тиску.
6.
Представлені моделі динаміки кавітаційних пухирців дозволили розробити методики розрахунку режимів роботи кавітаційних ванн при очищенні виробів складної форми. Представлені методики дозволяють визначити необхідні параметри ультразвуку (частоту й амплітудний тиск), статичний тиск і тип робочої рідини для максимально швидкого руйнування заданого забруднення при мінімальному руйнуванні складної поверхні виробу.
7.
Вперше досліджено резонансні явища, що виникають при захлопуванні кавітаційних пухирців в обмеженому просторі. А саме при очищенні годинникових механізмах з резонансними розмірами (товщина колес та зазорів) близькими до розміру резанансного пухирця – від 70 до 200 мкм. Розроблено методику боротьби з паразитними резонансами в технологічному устаткуванні та деталях, що оброблюються. Розроблена “Методика ультразвукового кавітаційного очищення деталей годинникових механізмів при надлишковому тиску” прийнята для практичного використання на ТОВ “Київський годинниковий завод”. На СП “Арсенал-Луч” Київського заводу “Арсенал” і Мінського годинникового заводу “Луч”, з метою зниження браку при очищенні деталей і вузлів годинникових механізмів, впроваджено спроектовану ультразвукову кавітаційну кювету надлишкового тиску. Це дозволило повністтю ліквідувати брак деталей при очистці, які до впровадження становили від 3 до 5 %.
8.
Достовірність отриманих результатів і запропонованих рекомендацій підтверджена порівнянням з експериментальними результатами, отриманими різними авторами, і практичним впровадженням основних положень дисертаційної роботи. Аналіз адекватності показав, що для пухирців, для яких безрозмірна відстань до граничної поверхні знаходилась в межах від 1.67 до 3.17, розкид розрахункових і експериментальних значень лінійних розмірів пухирця до утворення рідинних струменів не перевищує 5-10 %, після утворення струменя – до 40 %. Із збільшенням безрозмірної відстані адекватність моделі зростає.
9.
Подальший розвиток запропонованих моделей і методик передбачається в наступних напрямках:
-
перехід від ідеальної рідини до реальних;
-
розширення зони адекватності моделі в область менш сферичних пухирців;
-
урахування динаміки руху газів усередині пухирця;
-
аналіз вільних коливань пухирця при постійному об'ємі.
Список опублікованих праць за темою дисертації
1.
Мартынюк А. Я. Обзор исследований динамики кавитационного пузырька. // Вибрации в технике и технологии.- 2003.- № 3(29).- С.19-25.
2.
Луговской А.Ф., Мартынюк А.Я. Математическое моделирование поля отностительных скоростей кавитационных микропотоков в ограниченном пространстве. // Промислова гідравліка і пневматика. - 2003. - №2. - С. 38-42.
У спільній з керівником роботі методика візуалізації і визначення поля відносних швидкостей при розвитку кавітаційних пухирців для всіх зазначених видів обмеженого простору розроблена автором особисто на підставі аналізу доступного в літературі експериментального матеріалу.
3.
Луговской А.Ф., Мартынюк А.Я. Аналитическое исследование динамики кавитационного пузырька в ультразвуковом поле в условиях ограниченности пространства. // Вісник СумДУ. “Технічні науки”. – 2003. – № 13(59).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Гідродинаміка кавітаційного пухирця поблизу поверхні виробу, що очищується

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок