Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність вакцинопрофілактики грипу в сучасних умовах

Ефективність вакцинопрофілактики грипу в сучасних умовах

Назва:
Ефективність вакцинопрофілактики грипу в сучасних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ ім.Л.В.ГРОМАШЕВСЬКОГО
С п і р і д о н о в а
Т е т я н а Б о р и с і в н а
УДК 616. 921.5 - 084
Ефективність вакцинопрофілактики грипу
в сучасних умовах
14.02.02 - епідеміологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському медичному інституті народної медицини
Науковий керівник:
доктор медичних наук
Деміховська Олена Володимирівна,
Дніпропетровський медичний
інститут народної медицини,
завідувач кафедрою інфектології та профілактичної медицини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Прилуцький Олександр Сергійович,
Донецький державний
медичний університет,
завідувач кафедрою клінічної імунології та алергології
кандидат медичних наук
Липатникова Клавдія Іванівна,
Національний медичний
університет ім. О.О.Богомольця,
доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Захист відбудеться „_18_”__березня_____2004 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України ( 03038, м. Київ, узвіз Протасів Яр,4 )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України ( 03038, м. Київ, узвіз Протасів Яр,4 )
Автореферат розісланий „13_”___лютого____2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук С.І.Доан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) – це найбільш розповсюджені інфекційні захворювання людини. Вони складають до 80% усієї інфекційної захворюваності. Грип асоціюється з великою кількістю ускладнень з боку серцево-судинної системи, респіраторного тракту [Simonsen L.,2000, Nicholson K.G., 1998], а також значною летальністю, яка в ряді випадків може бути заниженою або не доведеною [В.А.Исаков с соавт., 1994; Neuzil K. M., 1999; Thompson W.W, 2003]. Завдяки унікальній розповсюдженості грипу важко переоцінити його соціально-економічне значення. Щорічно під час сезонних підйомів або епідемій грипу хворіють від 5 до 25% населення. Це призводить до значного зростання кількості днів тимчасової непрацездатності і, як наслідок, до прямих і непрямих збитків як окремої людини, так і суспільства в цілому [Nichol K., 1994]. Серед медичної спільноти на сьогодні вже існує загальне усвідомлення того, що єдиним надійним засобом профілактики цієї хвороби, а також важкого перебігу, ускладнень та смерті від грипу є вакцинація. Як свідчать численні закордонні дослідження, економічна ефективність профілактики грипу є однією з самих корисних щодо бюджету стратегій превентивної медицини [Nichol К.L., 1999, 2003].
Державним підприємством “Центр імунобіологічних препаратів” зареєстровані і дозволені для широкого застосування чотири компонентні грипозні вакцини: дві розщепленого типу - “Флюарикс” виробництва компанії “ГлаксоСмітКляйн” і “Ваксігрип” виробництва компанії “Авентис Пастер”, і дві - субодиничного типу: “Інфлувак” виробництва “Солвей Фарма” і “Гриппол” – “Иммунопрепарат”, Уфа, Росія. Усі вакцини містять антигени трьох епідемічно актуальних штамів вірусу грипу (2 - типу А, 1 -типу В), які щорічно рекомендує Рада експертів ВООЗ для поточного епідемічного сезону.
Проблема специфічної профілактики грипу полягає у тому, щоб запропонувати найбільш ефективну в епідеміологічному та економічному плані стратегію вакцинації і визначити її доцільність у нових соціально-економічних умовах України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках Програми клініко-епідеміологічного вивчення вакцини “Флюарикс” Комітету з питань імунобіологічних препаратів Міністерства охорони здоров’я (1999 р.), а також договірної теми Дніпропетровського медичного інституту народної медицини №537020912 від 24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ефективність вакцинопрофілактики грипу в сучасних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок