Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНІ ДИСПОЗИЦІЇ УЧНІВ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ОСВІТИ

ЦІННІСНІ ДИСПОЗИЦІЇ УЧНІВ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ОСВІТИ

Назва:
ЦІННІСНІ ДИСПОЗИЦІЇ УЧНІВ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,40 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО ТА МУНІЦ
ИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ”


ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЗАПОРІЗЬКИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО ТА МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ”
Позднякова-Кирбят’єва Елліна Геннадіївна
УДК 316.74: 37
ЦІННІСНІ ДИСПОЗИЦІЇ УЧНІВ В КОНТЕКСТІ
СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ОСВІТИ
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя-2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі соціології Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор соціологічних наук, професор
Катаєв Станіслав Львович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
завідувач кафедри соціології та соціальної роботи
(м. Запоріжжя)
Офіційні опоненти: | доктор соціологічних наук, професор
Яковенко Юрій Іванович,
Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, завідувач кафедри галузевої соціології
(м. Київ);
кандидат соціологічних наук, доцент
Сорокіна Людмила Миколаївна,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
доцент кафедри соціології
(м. Дніпродзержинськ)
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.02 в Гуманітарному університеті “Запорізький інститут державного та муніципального управління” за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. Б, ауд. 121. (т. 64-57-15).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. .
Автореферат розісланий “10” серпня 2007 р.
Виконуючий обовязки вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради К 17.127.02 В.Й. Бочелюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конституція України в статті 1 наголошує: “Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава”. Тому право на освіту для громадян визначено Конституцією України в статті 53 таким чином: “Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах …Громадяни мають право безоплатно здобути вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі”. Держава згідно зі своїм призначенням через відповідні структури здійснює освітянську політику, проголошуючи її напрямки в спеціальних документах на зразок: “Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті”, “Стратегія реформування освіти в Україні”. Що стосується фундаментальних цілей освіти нашого століття, то вони сформульовані в доповіді спеціальної Міжнародної комісії під керівництвом Ж. Делора “Освіта для ХХІ століття”, що у 1996 р. запропоновано для ЮНЕСКО. В цьому документі, зокрема, зазначено: “Перед численними викликами, які ставить перед нами майбутнє, освіта є необхідною умовою для того, щоб дати людству змогу просуватися вперед до ідеалів миру, свободи і соціальної справедливості”.
Проявом ідеалу соціальної справедливості є реалізація принципу створення рівного доступу до якісної освіти. Але одна справа проголошувати рівність можливостей, а друга справа – це реальна практика отримання якісної освіти, незалежно від соціального та матеріального статусу людини або її родини. В Україні створена мережа таких середніх навчальних закладів, що відрізняються від загальних шкіл вищою якістю надання освітніх послуг та матеріальним забезпеченням. Це гімназії різного профілю, ліцеї, приватні навчальні заклади тощо. Селективна функція освіти як соціального інституту реалізується в цих закладах повною мірою.
Таким чином, все ж таки соціальна і культурна нерівність у школі проявляється в практиці отримання освіти різної якості окремими категоріями учнів. Отже, диференціація середніх навчальних закладів сприяє задоволенню різних рівнів освітніх запитів представників окремих соціальних груп населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЦІННІСНІ ДИСПОЗИЦІЇ УЧНІВ В КОНТЕКСТІ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок