Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНОМАЛЬНА РЕЛАКСАЦІЯ В СТРУКТУРНО – НЕВПОРЯДКОВАНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ

АНОМАЛЬНА РЕЛАКСАЦІЯ В СТРУКТУРНО – НЕВПОРЯДКОВАНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
АНОМАЛЬНА РЕЛАКСАЦІЯ В СТРУКТУРНО – НЕВПОРЯДКОВАНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Комкова Ольга Анатоліївна
УДК 539.389, 537.226, 536.241
АНОМАЛЬНА РЕЛАКСАЦІЯ
В СТРУКТУРНО – НЕВПОРЯДКОВАНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ
МАТЕРІАЛАХ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному політехнічному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Новіков Віталій Володимирович,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри вищої математики № 1
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент АПН України,
Шут Микола Іванович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, професор,
завідувач кафедри загальної фізики
доктор фізико-математичних наук,
Бондарев Віктор Миколайович,
Науково-дослідний інститут фізики
Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова,
завідувач лабораторією теоретичної фізики
Провідна установа: Сумський державний університет МОН України,
кафедра прикладної фізики
Захист відбудеться 07 березня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.06 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 05 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., проф. Т.М. Зеленцова
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У приладобудуванні, радіоелектроніці, техніці зв'язку широко використовуються топологічно-структурно-невпорядковані матеріали, такі як сегнетокераміка, халькогенідні склоподібні напівпровідники, стекла з нанорозмірною топологічною невпорядкованістю, керамічні матеріали з мікророзмірною топологічною невпорядкованістю.
Прогрес у прогнозуванні діелектричних і релаксаційних властивостей структурно-невпорядкованих матеріалів визначається вирішенням проблем, таких як задачі статистичної теорії речовини, фізика композитів, теорія турбулентності і дифузії й інших, які стосуються встановлення зв'язку між мікроскопічною структурою і макроскопічною поведінкою складних систем.
Незважаючи на значні зусилля, багато з цих задач лише почасти вирішується методами традиційної статистичної фізики. Успіх в описанні фізичних властивостей досягається тільки в припущенні абсолютного хаосу при описанні середовищ і процесів (ідеальний газ і класична теорія броунівського руху) або повної їхньої упорядкованості (теорія кристалічних твердих тіл). За межами можливостей послідовної статистичної теорії багато в чому виявилися мікроскопічні описання невпорядкованих середовищ і процесів, в яких відсутні як кристалічна впорядкованість, так і повний хаос.
В даний час отримані різні залежності для функції релаксації f(t) і комплексної діелектричної проникності , що були встановлені емпірично, такі як Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гаврил’яки - Негамі.
Кількісна мікроскопічна теорія, що могла б пояснити залежності типу, що спостерігаються Коул-Коула, Коул–Девідсона, Гаврил’яка-Негамі, у даний час не запропоновано, і все частіше стверджується, що такої теорії не може бути створено. Це пов'язано з тим, що просторова неоднорідність зв'язана, наприклад, з випадковим розташуванням домішкових молекул у матриці або з розташуванням атомів в аморфних напівпровідниках, і визначальний розподіл міжатомних відстаней, призводять до того, що діапазон мікроскопічних швидкісних переходів виявляється досить широким. Таке просторове безладдя призведе до тимчасового, а іноді і до енергетичного безладдя, описати яке досить складно.
У ряді робіт з опису аномальної релаксації були запропоновані різні моделі, в основі яких лежать фрактальні уявлення про природу процесів, що породжують аномальну релаксацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНОМАЛЬНА РЕЛАКСАЦІЯ В СТРУКТУРНО – НЕВПОРЯДКОВАНИХ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ У ПРИЛАДОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок