Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ О.О.ПОТЕБНІ (1835-1891)

ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ О.О.ПОТЕБНІ (1835-1891)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ О.О.ПОТЕБНІ (1835-1891)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ЗАЙЧЕНКО Наталія Іванівна
УДК 37 (09)
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ О.О.ПОТЕБНІ (1835-1891)
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
Вовк Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри теорії та історії педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Вихрущ Віра Олександрівна,
Тернопільський національний університет
імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, професор,
Коваленко Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія теорії та історії педагогіки.
м. Київ.
Захист відбудеться 21 вересня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “18” серпня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Г.Ярошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В сучасних умовах розвитку українського суспільства необхідним є глибоке вивчення, критичне осмислення і творче використання національного духовного здобутку минулого для розуміння новітніх феноменів і процесів у соціокультурній сфері. В Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті відзначено, що “національне виховання спрямоване на залучення громадян до глибинних пластів національної культури і духовності, формування у дітей та молоді національних світоглядних позицій, ідей, поглядів і переконань на основі цінностей вітчизняної та світової культури”.
Розширюючись і поглиблюючись у своєму розвитку, сучасна педагогічна думка залучає нові феномени й фактори, які раніше не були об’єктом дослідження, тому інтерес до педагогічних персоналій зростає і значна частина творчих біографій вперше стає об’єктом наукової рефлексії. Це стосується постаті Олександра Опанасовича Потебні (1835-1891), творчість якого є джерелом для виявлення його педагогічних ідей, з’ясування засад педагогічної позиції, реконструкції науково-педагогічної діяльності, обгрунтування внеску у розвиток педагогічної науки.
О.Потебня одним з перших почав розробляти проблеми еволюції мислення, закономірностей теорії та психології творчості, становлення людської свідомості, впливу мови на духовний розвиток суспільства. Інтерпретуючи мову як світоспоглядальну систему етносу, він висунув ідею широкого педагогічного значення мови як фактору передачі соціокультурного досвіду, універсального засобу виховання людини, її інтеграції у суспільні відносини, нагромадження духовних цінностей.
Творчу спадщину О.Потебні почали досліджувати вже його сучасники (М.Сумцов, 1886). У 1920-50-х рр. до наукового доробку вченого звертаються І.Айзеншток, О.Ветухов, І.Житецький, Т.Райнов, П.Попов. У 1960-80-х рр. - А.Байбурин, І.Білодід, В.Бобкова, Л.Булаховський, В.Виноградов, В.Гацак, М.Дмитренко, М.Жовтобрюх, А.Колодная, М.Мацейків, О.Пресняков, Ю.Тенянко, В.Франчук досліджують мовознавчі, етнологічні, культурологічні, філософсько-педагогічні погляди О.Потебні. Увагу сучасних дослідників привертають концептуальні положення наукових праць О.Потебні: філософсько-мовознавчі й літературознавчі проблеми (Р.Будагов, Ю.Вільчинський, Л.Зубкова, Ю.Мінералов, В.Франчук), психолінгвістичні погляди вченого (М.Мацейків, О.Снітко, І.Фізер), естетичні (М.Тенянко, Ю.Тенянко), культурологічні та етнологічні аспекти спадщини (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ О.О.ПОТЕБНІ (1835-1891)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок