Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ІНСТИТУТУ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ КРАЇН ЄВРОПИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ІНСТИТУТУ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ КРАЇН ЄВРОПИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ІНСТИТУТУ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ КРАЇН ЄВРОПИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
МЕРКОТАН Катерина Пилипівна
УДК 329.05 (4)
ТРАНСФОРМАЦІЯ ІНСТИТУТУ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ
КРАЇН ЄВРОПИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ - 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова
Науковий керівник –
доктор політичних наук, професор
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова,
проректор з навчальної та виховної роботи
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, доцент
Кочубей Лариса Олександрівна,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
імені І.Ф.Кураса НАН України,
провідний науковий співробітник
 
кандидат політичних наук
Бульбенюк Світлана Степанівна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
доцент кафедри політології і соціології
Захист відбудеться 6 червня 2008 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук при Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України: 01601, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розіслано 5 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема трансформації інституту багатопартійності привертає особливу увагу дослідників як у зв'язку з процесами, що відбуваються у розвинених демократіях, так і на тлі численних політичних трансформацій у колишніх тоталітарних і авторитарних країнах Європи. Відродження дослідницького інтересу до теми багатопартійності свідчить про те, що всупереч песимістичним прогнозам про занепад політичних партій, на сьогодні простежується тенденція щодо відновлення партійної демократії. Крім того, партійна модель демократії з її плюралізмом політичних сил і конкурентною боротьбою за державну владу стає однією з фундаментальних політичних цінностей сучасності.
Разом з тим, наростання трансформаційних процесів призводить до суттєвих змін у розвитку політичних партій і партійних систем, а відтак до необхідності теоретичного переосмислення та наукового узагальнення їх практичного перебігу. З появою партій, відмінних від традиційних, актуалізується проблема їх новітніх класифікацій, уточнення особливостей організаційної структури та функцій, співвідношення партійної системи з виборчою, її взаємозв’язок з соціальною структурою суспільства тощо.
Всі ці питання є актуальними і для розуміння проблем розбудови української багатопартійності. Враховуючи зміни в українському політикумі, варто зазначити, що реформи політичної системи стали каталізатором соціальної активності населення. Вагомий наслідок цих процесів – створення великої кількості політичних партій, які прагнуть стати головним інструментом взаємозв'язку між державою та громадянським суспільством.
Водночас інститут української багатопартійності не є остаточно сформованим, він динамічно розвивається. Відтак, для утвердження демократичної багатопартійної системи доцільним є вивчення зарубіжного досвіду функціонування інституту багатопартійності. Зважаючи на схожість політичних режимів та демократичних трансформаційних процесів, актуальним є аналіз становлення багатопартійності окремих країн Європи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано у рамках наукової теми «Соціально-політичні та правові аспекти модернізації українського суспільства» (№ держреєсстрації 0103Y004502), що здійснюється кафедрою політології Одеської національної академії зв'язку ім. О.С.Попова ( 2003-2008 рр.), одним з виконавців якої є дисертант.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ІНСТИТУТУ БАГАТОПАРТІЙНОСТІ КРАЇН ЄВРОПИ В УМОВАХ СУЧАСНОГО ПОЛІТИЧНОГО ПРОЦЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок