Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСИМПТОТИЧНІ МЕТОДИ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ТА ТЕОРІЇ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ

АСИМПТОТИЧНІ МЕТОДИ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ТА ТЕОРІЇ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
АСИМПТОТИЧНІ МЕТОДИ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ТА ТЕОРІЇ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,90 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Данішевський Владислав Валентинович
УДК 539.3
АСИМПТОТИЧНІ МЕТОДИ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ТА ТЕОРІЇ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.23.17 – Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури на кафедрі опору матеріалів, Міносвіти України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор Андріанов Ігор Васильович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Павленко Анатолій Васильович, завідувач кафедри вищої математики Державної металургійної академії України;
кандидат технічних наук, доцент Аврамов Костянтин Віталійович, доцент кафедри теоретичної механіки Харківського державного політехнічного університету.
Провідна установа:
Дніпропетровський державний університет, кафедра математичного моделювання, Міносвіти України.
Захист відбудеться 19 березня 1999 р. о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.085.02 при Придніпровській державній академії будівництва та архітектури за адресою: 320600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці академії.
Автореферат розісланий 18 лютого 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Кваша Е.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Асимптотичні методи являють собою один із потужних засобів дослідження задач будівельної механіки. Відносна простота та можливість отримати рішення в аналітичній формі робить їх особливо зручними для безпосереднього використання в інженерній практиці. В даній роботі в рамках асимптотичного підходу розроблено нові методи для розв’язання задач теорії нелінійних коливань елементів будівельних конструкцій та для визначення ефективних (осереднених) характеристик періодично мікронеоднорідних композитних матеріалів.
Теорія нелінійних коливань є одним із важливих розділів будівельної механіки. Сьогодні існує ряд аналітичних підходів для дослідження нелінійних коливних процесів у системах із зосередженими параметрами. Але з точки зору інженерної практики більший інтерес становлять просторово обмежені системи із розподіленими параметрами: балки, пластини, оболонки та ін. Спостереження та досвід експлуатації споруд показали, що нелінійні коливання відіграють важливу роль в мостах, підвалинах, циліндричних оболонках резервуарів та інших конструкціях, які зазнають впливів від динамічних навантажень. Особливістю даного класа задач є більш складна залежність між частотою коливань і амплітудами гармонік, що виникають в системі. Це ускладнює віднайдення рішення за допомогою традиційних аналітичних методів. Тому розробка нових аналітичних підходів для дослідження задач нелінійних коливань систем із розподіленими параметрами є актуальною.
Періодично мікронеоднорідні композитні матеріали широко використовуються в будівництві, машинобудуванні, авіації та інших галузях техніки. При цьому однією з найголовніших задач теорії композитних матеріалів є знаходження їх ефективних характеристик. Ця проблема має практичне значення як для визначення характеристик існуючих композитів, так і для створення нових конструкційних матеріалів із наперед заданими властивостями. Багато сучасних методів розв’язання даної задачі спираються на певні припущення стосовно співвідношень між концентраціями або фізичними характеристиками складових компонентів композитної структури. В цьому зв’язку є актуальною розробка нових аналітичних підходів, які б дозволили отримувати аналітичні вирази для ефективних характеристик композитних матеріалів за будь яких концентрацій та фізичних властивостей компонентів.
Мету та задачі досліджень становлять:
-
розробка асимптотичного методу досліджень нелінійних коливань просторово обмежених систем із розподіленими параметрами;
-
застосування даного методу для побудови амплітудно-частотних характеристик вільних нелінійних коливань стержня, балок, мембрани, пластин, циліндричної панелі та суцільного пружнього середовища в умовах плоскої деформації;
-
розробка аналітичної методики знаходження ефективних характеристик періодично мікронеоднорідних композитних матеріалів;
-
застосування запропонованої методики для визначення ефективного модуля зсуву, ефективних функцій зсувних релаксації та повзучості композитних матеріалів із волокнистими вкюченнями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: АСИМПТОТИЧНІ МЕТОДИ В ПРИКЛАДНИХ ЗАДАЧАХ ТЕОРІЇ НЕЛІНІЙНИХ КОЛИВАНЬ ТА ТЕОРІЇ КОМПОЗИТНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок