Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ СПРАВИ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХХ – ПОЧАТОК ХХІ ст.)

ТРАНСФОРМАЦІЯ ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ СПРАВИ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХХ – ПОЧАТОК ХХІ ст.)

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ СПРАВИ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХХ – ПОЧАТОК ХХІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,14 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ХУДОЛЕЙ Оксана Сергіївна
УДК 94 (477) “19/20”
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ СПРАВИ
У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ
(90-ті рр. ХХ – ПОЧАТОК ХХІ ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Чубіна Тетяна Дмітрівна,
Черкаський державний
технологічний університет,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Барановська Наталія Петрівна,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник відділу
новітньої історії та політики
доктор історичних наук, професор
Литвиненко Віталій Федосійович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
професор кафедри історії України
Захист відбудеться “6” червня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий “5” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. . Незалежність української держави, як і інших країн, що здобули її внаслідок розпаду СРСР, суттєво змінила фарватер багатьох політичних, соціальних, економічних та культурних процесів. В Україні пожвавився інтерес до національної історії, українських духовних цінностей і культурного надбання в цілому. У результаті процесів національного відродження, які активізувалися після здобуття незалежності,особливо актуальною стала проблема збереження і охорони нерухомих пам’яток історії та культури.
Актуальність дослідження змін у сфері пам’яткоохоронної справи підсилюється тим, що на сучасному етапі Україна потребує створення оптимальної концепції пам’яткоохоронних заходів, розбудови розгалуженої, і, головне, дієвої мережі інституцій зі збереження, охорони, дослідження, використання і популяризації пам’яток культурної спадщини. У зв’язку з цим є нагальна потреба переосмислити накопичений за останні роки як позитивний, так і негативний досвід у цій галузі. На черзі невирішені за радянської доби, нез’ясовані й на сьогодні проблеми зі сфери збереження та охорони, дослідження та використання пам’яток. За період незалежності у цій площині українськими вченими, громадськими організаціями, окремими громадянами, державними інституціями та законодавцем зроблені певні кроки. Втім, мінлива суспільно-політична, соціально-економічна, культурно-освітня ситуація останніх років спонукає проаналізувати і виявити певні закономірності процесу трансформації в українській пам’яткоохоронній справі. Це засвідчить певний рубіж у її розвитку, сприятиме її подальшому вдосконаленню, і, зокрема, ефективному виробленню нової державної концепції збереження та охорони пам’яток культурної спадщини в Україні.
Досвід доводить, що при належній державній підтримці ці питання знаходять відгук широкої громадськості. За цих же обставин громадяни України мають можливість звернути свою увагу до такого важливого питання, як охорона національних духовних скарбів: із байдужого або нейтрального до співчутливого і дієвого. Розставлення акцентів над найважливішими аспектами в сучасній пам’яткоохоронній роботі за активної участі уряду та інших органів влади сприяє усвідомленню громадянами її корисності і необхідності для становлення в Україні національного культурного простору, відтворення демократичного та антропоцентричного духовного клімату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ПАМ’ЯТКООХОРОННОЇ СПРАВИ У ПРОЦЕСІ СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ (90-ті рр. ХХ – ПОЧАТОК ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок