Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕТВОРЕННЯ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ У ПАРАКСІАЛЬНИХ ОПТИЧНИХ СИСТЕМАХ

ПЕРЕТВОРЕННЯ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ У ПАРАКСІАЛЬНИХ ОПТИЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ПЕРЕТВОРЕННЯ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ У ПАРАКСІАЛЬНИХ ОПТИЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,04 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І. МЕЧНИКОВА
Бекшаєв Олександр Янович
УДК 535:537.87:621.375.826:681.7
ПЕРЕТВОРЕННЯ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ
У ПАРАКСІАЛЬНИХ ОПТИЧНИХ СИСТЕМАХ
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Одеса 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Експертному центрі сенсорної електроніки та Науково-дослідному інституті фізики Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант
доктор фізико-математичних наук, професор,
лауреат Державної премії СРСР
Ананьєв Юрій Олексійович,
Санкт-Петербургський державний технічний університет (Росія)
Офіційні опоненти
доктор фіз.-мат. наук проф. Полянський Петро В’ячеславович, професор кафедри кореляційної оптики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича;
доктор фіз.-мат. наук Анохов Сергій Павлович, директор Міжнародного центру "Інститут прикладної оптики" НАН України;
доктор фіз.-мат. наук проф. Глушков Олександр Васильович, завідувач кафедри вищої та прикладної математики Одеського державного екологічного університету.
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра оптики фізичного факультету, м. Київ.
Захист відбудеться " 24 " червня " 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.01 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова (вул. Дворянська 2, 65026, м. Одеса).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету (вул. Преображенська 24, 65026, м. Одеса).
Автореферат розісланий " 12 " травня " 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федчук О.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Останні десятиріччя, позначені інтенсивним розвитком лазерних і оптичних технологій та їх проникненням у найрізноманітніші сфери діяльності, надали нового імпульсу вивченню законів поширення світла в неоднорідних середовищах та оптичних системах. Це обумовлено, по-перше, розмаїттям перетворень світлових пучків, що відбуваються в процесах генерації, передачі, прийому і використання лазерного випромінювання; по-друге, широким застосуванням нетрадиційних і спеціальних (дифракційних, голографічних и т.п.) оптичних елементів. Чимало цікавих і важливих проблем виникають у дослідницьких застосуваннях, таких як лазерне зондування та оптична діагностика фізико-хімічних явищ і процесів, а також в оптичних системах обробки інформації, де параметри пучка є носіями даних про стан і властивості різноманітних об’єктів. Нарешті, сама природа лазерного випромінювання породжує проблему адекватного і раціонального опису просторової структури і властивостей (характеризації) лазерного пучка, що стає особливо насущною в світлі зростаючого інтересу до сингулярних, обертових, вихрових і тому подібних пучків.
Відповіддю на численні потреби став потужний розвиток теоретичних методів дослідження поширення світлових пучків в оптичних середовищах і системах. У першу чергу слід зазначити широкі можливості чисельних підходів і програмних пакетів, які при сучасному рівні комп’ютерної техніки нібито роблять розрахунок будь-якої оптичної системи рутинним завданням; у той же час їх застосування нерідко пов’язане з дуже великим обсягом операцій і супутніми проблемами збіжності та стійкості обчислювального процесу. Тому відчувається стійка потреба в аналітичних методах, які, крім надання конкретних результатів, з’ясовують фізичну картину явищ і створюють надійну евристичну базу для подальших апроксимацій. У цьому зв’язку великого значення набувають наближені моделі оптичних систем і світлових полів, що відображають найбільш суттєві риси реальних об’єктів та допускають всебічне дослідження аналітичними засобами.
Серед таких моделей особливе місце належить моделям параксіального світлового пучка та лінзоподібної оптичної системи. Простота і наочність опису процесів поширення світла (особливо при застосуванні матричного формулювання перетворень пучка), зручність теоретичного дослідження і можливість виконання аналітичних розрахунків у досить складних і практично важливих умовах надають цим моделям особливу цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ПЕРЕТВОРЕННЯ СВІТЛОВИХ ПУЧКІВ У ПАРАКСІАЛЬНИХ ОПТИЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок