Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОКТРИНИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК

ДОКТРИНИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК

Назва:
ДОКТРИНИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,35 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ГОРБАЧ ОЛЕКСАНДР НАЗАРОВИЧ
УДК 327 : 930
ДОКТРИНИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ:
ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК
Спеціальність 23.00.01 – Теорія та історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник:
доктор політичних наук, професор Денисенко Валерій Миколайович, Львівський національний університет імені Івана Франка.
Офіційні опоненти:
Професор, доктор філософських наук Гринів Олег Іванович, (Київський міжнародний університет), декан факультету політології.
Доцент, кандидат філософських наук, Тімченко Тамара Василівна, (Львівський національний медичний університет ім. Д.Галицького).
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет.
Захист відбудеться 21 січня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79000, м. Львів, вул.. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул.. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 19 грудня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Угрин Л.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У зовнішньополітичній діяльності сучасних держав діє складний механізм погодженості інтересів, баланс політичних сил, який забезпечує кожній державі змогу не тільки виживати в теперішньому світі, але й стати важливою частиною загального цивілізаційного процесу сучасності. В ході історичного розвитку народів світу та їх державних утворень накопичений величезний досвід політичних міждержавних стосунків, без врахування якого не можливий усебічний суспільно-політичний розвиток країни. В сучасних умовах глобалізації особливо актуальним постає вивчення цього досвіду, а також використання його у створенні державних програм, стратегій доктрин.
В зовнішньополітичних доктринах сучасних держав важливе місце посідають економічні та культурологічні аспекти, дослідження яких актуалізує дисертаційне дослідження. В дисертації детально розглядається роль економічних та культурних факторів у забезпеченні зовнішньополітичних цілей сучасних держав. Використання економіки та культури у створенні сучасних зовнішньополітичних доктрин значною мірою цивілізує сферу міждержавних стосунків.
Незалежна Україна в складних міждержавних стосунках центральної Європи виборює своє гідне місце. Українська зовнішньополітична доктрина багатовекторності все більше виявляє свої як позитивні, так і негативні сторони. Вивчення багатющого досвіду людства в царині формулювання й реалізації доктрин зовнішньої політики стає для нашої політичної науки особливо актуальним. Актуальним також для нашої держави постає вироблення чіткої зовнішньополітичної позиції , формулювання нової зовнішньополітичної доктрини, яка відображала б цивілізованість, європейськість українського народу.
Об’єктом дослідження є доктрини зовнішньої політики та особливості їх історичного розвитку.
Предмет дослідження: принципи, тенденції, на основі яких здійснювався процес становлення та розвитку доктрин зовнішньої політики в історії суспільно-політичної практики держав та світової політичної думки від Стародавнього часу до сучасності.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є дослідження особливостей формування та розвитку доктрин зовнішньої політики в процесі їх виникнення, формулювання і практичної реалізації впродовж розвитку людської цивілізації та наукового осмислення історії міждержавних стосунків. Передбачається розв’язання таких дослідницьких завдань:
· дослідити вплив історичних змін у визначенні суті та змісту зовнішньополітичної доктрини;
· дослідити та проаналізувати процес виникнення, формування і розвитку доктрин зовнішньої політики у контексті історії світової політичної думки, зовнішньополітичної практики держав;
· виявити тенденції розвитку зовнішньополітичних доктрин в сучасній політологічній теорії та політичній практиці;
· з’ясувати роль економічних та культурологічних аспектів у розвитку зовнішньополітичних доктрин сучасних держав;
· дослідити передумови становлення сучасних зовнішньополітичних доктрин України, їх включеність у загальнополітичний світовий процес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ДОКТРИНИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНИЙ РОЗВИТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок