Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізіологічні особливості папоротей-інтродуцентів родини

Фізіологічні особливості папоротей-інтродуцентів родини

Назва:
Фізіологічні особливості папоротей-інтродуцентів родини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Вашека Олена Володимирівна
УДК 582.394.72/154.3:574.24
Фізіологічні особливості папоротей-інтродуцентів родини
Dryopteridaceae Ching з різними ритмами сезонного розвитку
03.00.12 – фізіологія рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, професор
БРАЙОН Олександр Володимирович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
професор кафедри фізіології та екології рослин
біологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Мусатенко Людмила Іванівна
Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України
завідувач відділу фітогормонології
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Буюн Людмила Іванівна
Національний ботанічний сад ім. акад. М.М. Гришка НАН України
завідувач відділу тропічних та субтропічних рослин
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист дисертації відбудеться “_23_” ___квітня_____ 2001 р. о _1400_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ – 22, вул. академіка Глушкова, 2, біологічний факультет, ауд. 215. Поштова адреса: 01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_23_” _____березня_______ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.б.н. Матишевська О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Папороті належать до числа найдавніших рослин світової флори. Вони нараховують близько 12 тисяч видів, притаманних переважно вологим регіонам тропічної та субтропічної кліматичних зон. За видовим складом птеридофлора України є досить бідною і нараховує за останніми даними (Mosyakin, Fedoronchuk 1999) 53 види, 2 підвиди та 7 гібридних форм. В той же час 11 видів папоротей потребують охорони і занесені до Червоної книги України (1996). В зв'язку з цим інтродукція папоротей становить значний науковий та практичний інтерес з точки зору збереження та відтворення зникаючих видів, а також розроблення методів їх господарського використання, адже багато видів, що широко застосовуються в декоративному садівництві країн Західної Європи (Kaye, 1968; Maatsch, 1980), ще не зайняли належного місця серед декоративно-листяних рослин для озеленення населених пунктів України.
Проблема класифікації сезонної ритміки розвитку розробляється ботаніками, починаючи з ХІХ сторіччя, однак, роботи, які б розкривали фізіологічне підгрунтя та особливості, притаманні рослинам з різними феноритмотипами у Polypodiophyta, розпочаті лише наприкінці ХХ сторіччя (Bauer, Gallmetzer, Sato, 1991; Shun-Li Yu, You-xing Lin, 1997), і потребують подальших досліджень. Аналіз ритмів сезонного розвитку рослин, особливостей формування пристосувань до перенесення несприятливих періодів року має також важливе прикладне значення. Саме від пізнання цих особливостей залежить збереження та відтворення дикорослих, в тому числі і рідкісних видів, а також успіх їх інтродукції і використання в культурі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності до плану науково-дослідних робіт Київського ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна по розділах теми № 97/093 "Охорона та збагачення рослинного різноманіття шляхом інтродукції" (1997 – 2000 рр. № д/р 0197U003571).
Мета і задачі дослідження. В роботі поставлено за мету з'ясувати відмінності в анатомічній будові та фізіологічних показниках, які визначають своєрідність адаптивних стратегій представників родини Dryopteridaceae, що належать до різних феноритмогруп.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Фізіологічні особливості папоротей-інтродуцентів родини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок