Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ПРИ НАВЧАННІ ІНФОРМАТИКИ В СТАРШІЙ ШКОЛІ

АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ПРИ НАВЧАННІ ІНФОРМАТИКИ В СТАРШІЙ ШКОЛІ

Назва:
АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ПРИ НАВЧАННІ ІНФОРМАТИКИ В СТАРШІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
ІВАСЬКІВ Ігор Степанович
УДК 372.868.13
АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ ШТУЧНОГО
ІНТЕЛЕКТУ ПРИ НАВЧАННІ ІНФОРМАТИКИ
В СТАРШІЙ ШКОЛІ
13.00.02- теорія та методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ –2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
професор Рамський Юрій Савіянович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри
основ інформатики і обчислювальної техніки
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Клочко Віталій Іванович,
Вінницький технічний університет, завідувач кафедри вищої математики
кандидат педагогічних наук
Жук Юрій Олексійович,
Інститут засобів навчання,
заступник директора
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені В. Винниченка Міністерства
освіти і науки України, кафедра основ інформатики і обчислювальної техніки, м. Кіровоград
Захист відбудеться “26 ” грудня 2000 року о 13.45 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9)
Автореферат розіслано “24 ” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід від індустріального до постіндустріального інформаційного суспільства, в якому комп’ютерні технології призводять до кардинальних змін в усіх сферах людської діяльності, потребує виховання високоосвіченої, активної, творчої особистості. Сьогоднішні учні в недалекому майбутньому братимуть безпосередню участь у перебігу інформаційних ресурсів як у ролі їх споживачів, так і творців незалежно від того, в якій сфері діяльності вони працюватимуть. Їм знадобиться пошуковий стиль мислення, вміння створювати і вивчати нове, самостійно здобувати для цього знання.
Визначна роль у справі інформатизації суспільства належить інформатизації освіти. Інформатизація освіти – грандіозне завдання, розв’язання якого нерозривно пов’язане з освітньою ланкою “школа – педагогічний вуз”, в рамках якої беруть початок і забезпечуються передумови майбутнього відтворення кваліфікованих кадрів для всіх галузей і сфер діяльності, в тому числі і сфери освіти. В інформатизації навчального процесу, впровадженні нових інформаційних технологій навчання різних дисциплін, підготовці учнів до життя в інформатизованому суспільстві центральне місце належить шкільному предметові “Основи інформатики”, який перебуває у стані становлення. Удосконаленню змісту і методики викладання курсу інформатики в середніх навчальних закладах присвячені роботи Н.В.Апатової, Н.Р.Балик, А.Ф.Верланя, А.П.Єршова, М.І.Жалдака, В.Г.Житомирського, Т.Б.Захарової, В.А.Кайміна, В.Н.Касаткіна, О.А.Кузнецова, А.Г.Кушніренка, М.П.Лапчика, В.М.Монахова, Н.В.Морзе, Ю.С.Рамського, В.Д.Руденка, Ю.В.Триуса, Г.Д.Фролова, Т.І.Чепрасової, М.І.Шкіля, І.М.Яглома та ін.
Разом з тим, варто зазначити, що ряд аспектів проблеми вдосконалення навчання інформатики в школі потребує подальшого розвитку. Опанування учнями системою ведучих знань з інформатики і способів діяльності, при постійному розвитку нових технологій, можливе лише за умови високого рівня пізнавальної активності школярів. Завдання формування активної життєвої позиції підростаючого покоління ставлять проблему активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів в ряд актуальних соціально значущих проблем сучасності.
Проблема активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів, успішне вирішення якої дозволяє досягти суттєвого підвищення ефективності та якості навчального процесу, постійно перебуває в центрі уваги як дослідників, так і учителів-практиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АКТИВІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ПРИ НАВЧАННІ ІНФОРМАТИКИ В СТАРШІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок