Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЗОННИХ ГІДРОТЕРМІЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ

КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЗОННИХ ГІДРОТЕРМІЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ

Назва:
КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЗОННИХ ГІДРОТЕРМІЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,17 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
 
На правах рукопису
Павлик Володимир Григорович
УДК 528.024.1+551.242
КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЗОННИХ
ГІДРОТЕРМІЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ
Спеціальність 05.24.01 - геодезія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі фізики земної кори та внутрішньої будови Землі Полтавської гравіметричній обсерваторії Інституту геофізики ім. С.І.Субботіна національної академії наук України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Павлів Петро Васильович, Львівський лісотехнічний університет, кафедра таксації, лісовпорядкування та геодезії, м.Львів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Островський Аполлінарій Львович, Державний університет “Львівська політехніка”, кафедра геодезії, м.Львів;
кандидат геолого-мінералознавчих наук, старший науковий співробітник Вербицький Тарас Зіновійович, Карпатське відділення Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна національної академії наук України, завідувач відділу методів сейсмічних досліджень, м.Львів.
Провідна установа: Головна астрономічна обсерваторія національної академії наук України, відділ астрометрії, м.Київ.
Захист відбудеться 12 листопада 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: 290646, м.Львів-13, вул.Ст.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка”, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий 8 жовтня 1999р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук _________________С.Г.Савчук
 
Актуальність теми
Подальше підвищення точності і достовірності геодинамічних досліджень неможливе без врахування або методичного виключення зовнішніх збурюючих факторів. Одним із таких факторів є гідротермічні деформації, під якими розуміють зміни у положенні земної поверхні внаслідок варіацій температури і вологості грунту. Цей вид деформацій земної поверхні носить в значній мірі сезонний характер і може перевищувати точність геодинамічних визначень. Залежність гідротермічних рухів земної поверхні від багатьох причин ускладнює їх вивчення і не дозволяє поки що прогнозувати це явище в просторі і часі.
В повторному високоточному геометричному нівелюванні, а також у таких перспективних методах геодезичних визначень як лазерні вимірювання відстаней до ШСЗ і спостереження з допомогою глобальної системи місцезнаходження (GPS), які з кожним роком набувають все більшої ваги для розв’язання різного роду фундаментальних і практичних задач, не вводяться поправки за гідротермічні рухи, оскільки відсутні алгоритми редукцій за такі деформації земної поверхні. Сезонна складова метеорологічного походження за даними нахиломірних визначень, які зараз використовують для прогнозу землетрусів, вивчення техногенних явищ, контролю за станом великих інженерних споруд та інше часто перевищує корисний сигнал, що спричиняє труднощі при інтерпретації результатів спостережень.
Для встановлення закономірностей сезонних гідротермічних рухів земної поверхні необхідно виконання спеціальних спостережень на геодинамічних полігонах. Порівняння результатів комплексних геодезичних (повторне високоточне нівелювання) і геофізичних (нахиломірних) визначень допоможе дослідити природу цього явища з незалежних позицій і врахувати його вплив на геодинамічні спостереження.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дана робота виконана в рамках науково-дослідних тем Полтавської гравіметричної обсерваторії (ПГО) НАНУ. Комплексні геодинамічні спостереження в Криму ( територія Сімеїзької обсерваторії) виконувались за замовленням Інституту астрономії АН СРСР, визначення динаміки обвалонебезпечної зони м.Соледара геодезичним і нахиломірним методами - за замовленням ВО “Артемсіль”(Донецька область).
Мета і задачі досліджень
1. Одержання експериментальним способом параметрів гідротермічних вертикальних рухів земної поверхні (ВРЗП) річного періоду на різних глибинах на спеціально створених геодинамічних мікрополігонах (ГМП).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕЗОННИХ ГІДРОТЕРМІЧНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок