Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПУБЛІЧНА ТА ПРИВАТНА ТЕНДЕНЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ

ПУБЛІЧНА ТА ПРИВАТНА ТЕНДЕНЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Назва:
ПУБЛІЧНА ТА ПРИВАТНА ТЕНДЕНЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,60 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЧЕРТКОВА ЮЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 349.2
ПУБЛІЧНА ТА ПРИВАТНА ТЕНДЕНЦІЇ
В РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2008
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі цивільного і трудового права Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник | доктор юридичних наук, професор Ротань Володимир Гаврилович,
Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, завідувач кафедри цивільного і трудового права.
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Інститут економіки і права Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри цивільного і трудового права;
кандидат юридичних наук Клемпарський Микола Миколайович, Харківський національний університет внутрішніх справ України, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем кадрового забезпечення органів внутрішніх справ України.
Захист відбудеться 23 червня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розіслано 19 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Прилипко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трудове право виникло й розвивалось у результаті усвідомлення суспільством і людьми, які мали можливість особисто впливати на законодавчий процес, наявності публічного інтересу в захисті найманих працівників, які не могли протистояти волі роботодавців і погоджувалися на запропоновані їм несприятливі умови праці. Тож історія трудового права пов'язана з поступовим посиленням публічного впливу на трудові й пов'язані з ними відносини, що первинно мали суто приватний характер. Перебудова в Україні суспільства на соціалістичних засадах привела свого часу до панування публічних засад у регулюванні трудових відносин. Формування ринкових відносин в економіці й демократизація в політиці поставили вимогу оптимізації публічної і приватної тенденцій у розвитку трудового права. Але численні зміни до Кодексу законів про працю, внесені з часу задекларування державою переходу до ринкової економіки, прийняття низки спеціальних законів, що регламентують трудові й пов'язані з ними відносини, не забезпечили оптимізації публічних і приватних засад у трудовому праві. В одних випадках у трудовому законодавстві зберігається ознака надмірного публічного втручання у трудові відносини, що вимагає дерегулювання трудових відносин, в інших - не знаходить законодавчого визнання потреба в посиленні публічного втручання у трудові відносини з метою як захисту прав працівників, так і забезпечення суспільного інтересу.
Попри наявну необхідність відповідних змін у законодавстві про працю, комплексного дослідження проблеми співвідношення публічної і приватної тенденцій у розвитку трудового права України не здійснювалось. За таких умов тема даної дисертаційної роботи має бути визнана актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана з урахуванням плану науково-дослідницької роботи кафедри цивільного і трудового права Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за темою „Тлумачення і застосування актів цивільного і трудового законодавства” (реєстраційний номер 0106 U 003209) і є її складовою частиною. Дослідження за змістом пов'язано з державною науковою програмою „Правові засади розбудови державності”, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України „Про затвердження переліку державних наукових і науково-технічних програм з пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки на 2002 – 2006 роки” від 24.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПУБЛІЧНА ТА ПРИВАТНА ТЕНДЕНЦІЇ В РОЗВИТКУ ТРУДОВОГО ПРАВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок