Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВИХОДУ НА ЗОВНІШНІЙ РИНОК (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ)

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВИХОДУ НА ЗОВНІШНІЙ РИНОК (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ)

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВИХОДУ НА ЗОВНІШНІЙ РИНОК (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,30 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШАРАВСЬКА АННА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 338.242.2:334’716
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ
ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ
ВИХОДУ НА ЗОВНІШНІЙ РИНОК
(НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ)
спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування
та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Расшивалов Дмитро Петрович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету Імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри управління зовнішньоекономічною діяльністю
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бураковський Ігор Валентинович,
Національний університет „Києво-Могилянська Академія”, професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Карпінський Іван Федорович,
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економікою, м. Київ.
Захист відбудеться “21” листопада 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017. Київ, вул. Володимирська 58, к. 12.
Автореферат розісланий “21” жовтня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Л.С.Поліщук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкових відносин в економіці принципово змінюється орієнтація всієї діяльності енергогенеруючих підприємств України. Виникає необхідність наукового аналізу проблем, пов'язаних із процесами розвитку конкуренції, зокрема, підвищення конкурентоспроможності українських енергогенеруючих підприємств та виявлення факторів управління конкурентоспроможністю на макро- і мікрорівнях.
Конкурентоспроможність на світовому та регіональному енергетичних ринках є одним із факторів економічної безпеки України. Зважаючи на це, розробка стратегії управління конкурентоспроможністю енергогенеруючих підприємств, розвиток теорії і практики управління нею набувають не лише теоретичного, але й виняткового практичного значення.
По-перше, підготовка до членства в СОТ та більш віддалена перспектива вступу до ЄС передбачають підвищення конкурентоспроможності всіх секторів економіки, зокрема енергетичного сектору. Причому вирішення цього завдання стосовно енергетичної галузі є необхідною умовою сталого розвитку всієї економіки країни в цілому.
По-друге, атомна енергетика посідає особливе місце в паливно-енергетичному комплексі України, залишається головним джерелом виробництва електроенергії в Україні, а її подальший розвиток має відбуватися в умовах безпечного і рентабельного функціонування ядерно-енергетичного комплексу.
По-третє, актуальні для України проблеми продовження терміну та виведення з експлуатації ядерних установок, розробки нових безпечних ядерних технологій, збільшення експорту електроенергії та підвищення ядерної безпеки мають розглядатися в контексті підвищення конкурентоспроможності енергогенеруючих підприємств.
Аналіз наукових джерел свідчить, що теоретичні засади розвитку ринкових відносин, форм і методів конкурентної боротьби та забезпечення конкурентоспроможності економічних суб’єктів в умовах зовнішньоекономічної діяльності були закладені у працях І. Ансоффа, Ж. Бертрана, А. Курно, А. Маршала, К. Маркса, Д. Рікардо, А. Сміта, П. Самуельсона, А.Дж Стрікленда, А.Томпсона, Й. Шумпетера та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВИХОДУ НА ЗОВНІШНІЙ РИНОК (НА ПРИКЛАДІ ПІДПРИЄМСТВ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок