Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ

РОЗРОБКА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ

Назва:
РОЗРОБКА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ ім. Г.Є. ПУХОВА
ЛЕВИЦЬКИЙ Вячеслав Георгійович
УДК 681.3.06
РОЗРОБКА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ
01.05.03 – Математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент Колодницький Микола Михайлович, Житомирський інженерно-технологічний інститут Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри програмного забезпечення обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Рогоза Валерій Станіславович, Національний технічний університет “Київський Політехнічний Інститут” Міністерства освіти і науки України, професор кафедри конструювання та виробництва електронно-обчислювальної апаратури;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Тульчинський Вадим Григорович, Інститут Кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, науковий співробітник відділу автоматизації програмування.
Провідна установа:
Інститут проблем математичних машин та систем НАН України, відділ інтелектуальних систем математичного моделювання складних об’єктів та процесів.
Захист відбудеться 14 червня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03680, м. Київ – 164, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03680, м. Київ – 164, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий 4 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01
кандидат технічних наук Е.П. Семагіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проектування та дослідження широкого класу математичних моделей систем різної природи в багатьох випадках призводить до чисельного аналізу математичних задач. Прогрес комп’ютерно-інформаційних технологій зумовив активне застосування в цій галузі програмних засобів, які дозволяють проводити чисельний аналіз за допомогою комп’ютерної техніки.
На теперішній час розроблено вже досить великий арсенал програмних систем чисельного аналізу математичних задач [12]. Однак, їх функціональні можливості та темпи розвитку не повною мірою задовольняють всезростаючі вимоги, які висуває практика. В зв’язку з цим існує потреба у створенні нових подібних програмних засобів. Розробці такого нового програмного інструменту присвячені роботи [13–17], в яких було розглянуто актуальність створення та вимоги до прикладної програмної системи “DSR Open Lab 1.0”, призначеної для чисельного аналізу математичних задач, і орієнтованої, головним чином, на використання у навчальному процесі.
Відмітимо, що опис задачі чисельного аналізу за допомогою математичної нотації в разі використання програмних засобів потребує застосування предметно-орієнтованих мов та відповідних компіляторів, на які покладаються функції реалізації інтерфейсу з користувачем програми. Це дозволяє побудувати гнучкий та потужний інструмент опису властивостей математичної структури з метою її подальшого дослідження.
Тому розробка лінгвістичного забезпечення для програмної системи “DSR Open Lab 1.0”, призначеної для чисельного аналізу математичних задач, є безсумнівно актуальною темою та має велике прикладне значення.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка предметно-орієнтованих мов та програмна реалізація відповідних трансляторів для опису задач чисельного аналізу математичних структур.
Для досягнення вказаної мети були поставлені та вирішені наступні основні задачі:
1.
Розробка методики побудови лінгвістичного забезпечення чисельного аналізу математичних задач, яка базується на розмежуванні функцій опису задачі між програмним графічним інтерфейсом і мовою специфікації та використанні графічного введення математичних формул.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЛІНГВІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ЧИСЕЛЬНОГО АНАЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок