Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ РОЗКИДУ ЖОРСТКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШИН

ПРОГНОЗУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ РОЗКИДУ ЖОРСТКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШИН

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ РОЗКИДУ ЖОРСТКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Костенко Андрій Вікторович
УДК 629.113
ПРОГНОЗУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ РОЗКИДУ ЖОРСТКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШИН
Спеціальність 05.22.02 – Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Автомобілі” Національного транспортного університету (НТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Макаров
Володимир Андрійович,
Донецький інститут автомобільного транспорту,
завідувач кафедри технічної експлуатації автомобілів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Волков
Володимир Петрович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедри технічної експлуатації та автомобільного сервісу;
кандидат технічних наук, доцент Кравченко
Олександр Петрович,
Східноукраїнський національний університет
ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри організації перевезень і управління на транспорті.
Захист відбудеться “30” листопада 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “26” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.К. Грищук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний автомобільний транспорт характеризується зростанням швидкостей руху, що пов`язано зі зростанням мережі удосконалених доріг, будовою платних доріг та підвищенням потужності двигунів. Звичайно, що відповідно до цього зростають вимоги безпеки руху, серед яких слід відмітити вимоги до курсової стійкості руху, оскільки її втрата супроводжується виникненням дорожньо-транспортних пригод. Особливе значення вимоги до курсової стійкості мають для автомобілів, що випускались раніше і являють собою значну частку автомобілів, що експлуатуються на дорогах України, оскільки показники їх курсової стійкості знаходяться на межі допустимих.
Втрата курсової стійкості пов`язана з дією збурюючих сил, які прагнуть відхилити автомобіль від напрямку руху, заданого водієм. Одним з джерел збурювань є бічні сили, що діють в контакті шини з дорогою. Навіть нові шини можуть бути джерелом збурювань, оскільки їм притаманна неоднорідність жорсткісних характеристик.
Виходячи з цього, постає задача прогнозування та покращання курсової стійкості автомобіля. Вирішення цього питання неможливе без аналізу стійкості та керованості автомобіля з урахуванням жорсткісної неоднорідності шин на всіх експлуатаційних режимах та в екстремальних умовах, що межують з втратою стійкості. Величина неоднорідності шин та характер її впливу на показники курсової стійкості руху залежать від розташування шин на автомобілі та експлуатаційних факторів, зокрема, тиску повітря в шині та вертикального навантаження. Отже, є можливість покращити курсову стійкість за рахунок певного розташування шин з урахуванням тих експлуатаційних факторів, величину яких водій може змінювати. Виходячи з вищенаведеного сформульовано мету дисертаційної роботи.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконана відповідно до науково – дослідних робіт “Теорія керованості та стійкості автомобілів і автопоїздів з нетрадиційними системами керування” № РК 0100U002446 і “Дослідження механіки та енергетики автомобілів і автопоїздів” № державної реєстрації 0104U003346, що виконуються кафедрою “Автомобілі” Національного транспортного університету.
Метою роботи є покращання показників курсової стійкості руху легкових автомобілів шляхом раціонального розташування шин з оптимальними жорсткісними характеристиками.
Для досягнення поставленої мети необхідне вирішення наступних задач:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ З УРАХУВАННЯМ РОЗКИДУ ЖОРСТКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок