Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ СТРУКТУРИ І ДИСПЕРСНОСТІ ПОРОШКІВ ТУГОПЛАВКИХ НІТРИДІВ НА ЇХ ВЗАЄМОДІЮ З БІОХІМІЧНИМИ ТА НЕОРГАНІЧНИМИ СЕРЕДОВИЩАМИ

ВПЛИВ СТРУКТУРИ І ДИСПЕРСНОСТІ ПОРОШКІВ ТУГОПЛАВКИХ НІТРИДІВ НА ЇХ ВЗАЄМОДІЮ З БІОХІМІЧНИМИ ТА НЕОРГАНІЧНИМИ СЕРЕДОВИЩАМИ

Назва:
ВПЛИВ СТРУКТУРИ І ДИСПЕРСНОСТІ ПОРОШКІВ ТУГОПЛАВКИХ НІТРИДІВ НА ЇХ ВЗАЄМОДІЮ З БІОХІМІЧНИМИ ТА НЕОРГАНІЧНИМИ СЕРЕДОВИЩАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА ім. І.М.ФРАНЦЕВИЧА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
БОШИЦЬКА НАТАЛІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 621.762:661.65
ВПЛИВ СТРУКТУРИ І ДИСПЕРСНОСТІ ПОРОШКІВ ТУГОПЛАВКИХ НІТРИДІВ НА ЇХ ВЗАЄМОДІЮ З БІОХІМІЧНИМИ
ТА НЕОРГАНІЧНИМИ СЕРЕДОВИЩАМИ
Спеціальність 05.16.06 – порошкова металургія та композиційні матеріали
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства
ім. І.М.Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Макаренко Галина Миколаївна,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М.Францевича НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Уварова Ірина Володимирівна,
зав.відділом Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича Національної академії наук України
кандидат технічних наук, доцент Морозов Віктор Васильович, зав. кафедрою високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Національного технічного університетуУкраїни (Київський політехнічний інститут)
Провідна установа:
Інститут надтвердих матеріалів ім.В.М.Бакуля
Національної академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться “12” березня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.207.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук при Інституті проблем матеріалознаства ім. І.М.Францевича Національної академії наук України за адресою: 03680, Київ-142, вул Кржижановського, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича Національної академії наук України за адресою: 03680, Київ-142, вул Кржижановського, 3.
Автореферат розісланий “6” лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Мінакова Р.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
В теперішній час керамічні матеріали на основі нітридів кремнію, алюмінію, бору і титану знаходять широке застосування в промисловості – як конструкційні, жароміцні, корозійностійкі, вогнетривкі, зносостійкі матеріали, що мають високий рівень фізико-механічних, міцностних та фізико-хімічних властивостей.
В ряді випадків, особливо при високих температурах, термін служби композиційних керамічних матеріалів на основі нітридів значно вищий, ніж для металевих сплавів. У зв'язку з цим в індустріально-розвинених країнах об'єм виробництва порошків нітридів і відповідних монолітних матеріалів постійно зростає, розширюється асортимент виробів та способів їх одержання.
Оскільки екогігієна виробництва, а також екологія навколишнього середовища в значній мірі визначаються токсичністю речовин, що використовуються у виробництві, дослідження впливу порошків тугоплавких сполук, зокрема, нітридів, на біохімічні середовища набуває виняткової актуальності.
В зв'язку з викладеним моделювання впливу порошків Si3N4, AlN, BN та TiN різної структури та дисперсності на біохімічні середовища - фізіологічний розчин, плазму крові і шлунковий сік – надзвичайно актуально. Такі дослідження –для порівняння – проведені також у контрольних неорганічних середовищах з тими ж значеннями рН.
Велике наукове значення має визначення механізмів ваємодії порошків, особливо нанопорошків, з електролітами (водними розчинами солей, лугів та кислот) відповідно до знаку заряду та величини електрокінетичного потенціалу, що обумовлює будову подвійного електричного шару на поверхні дисперсної частинки та подальші особливості взаємодії із розчинами.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В дисертації узагальнено результати досліджень, які виконувались в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України у відповідності з науково-технічними темами:
1. “Токсико-гігієнічні характеристики нітриду алюмінію, отриманого плазмохімічним методом і нітриду кремнію, одержаного синтезом із простих речовин”-в рамках Науково-технічного проекту 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ СТРУКТУРИ І ДИСПЕРСНОСТІ ПОРОШКІВ ТУГОПЛАВКИХ НІТРИДІВ НА ЇХ ВЗАЄМОДІЮ З БІОХІМІЧНИМИ ТА НЕОРГАНІЧНИМИ СЕРЕДОВИЩАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок