Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНА РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ (НА ПРИКЛАДІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ)

РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНА РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ (НА ПРИКЛАДІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ)

Назва:
РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНА РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ (НА ПРИКЛАДІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,13 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ПОЛЯКОВА ЛАРИСА ПЕТРІВНА
УДК 330.115
РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ
ОРГАНА РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
(НА ПРИКЛАДІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ)
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: Кандидат економічних наук, доцент
Клейнер Яків Семенович,
Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри менеджменту в невиробничій сфері
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Єрмошенко Микола Миколайович, ВНЗ “Національна академія управління” (м. Київ), проректор з наукової роботи
кандидат наук з державного управління Сапельніков Леонід Віталійович, корпорація “Індустріальна спілка Донбасу” (м. Донецьк), адміністратор мережі відділу інформаційних систем
Провідна установа - Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії управління при Президентові України, кафедра економічної теорії та фінансів (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться 22 грудня 2004 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університета управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 20 листопада 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У вирішенні стратегічних проблем економічного і соціального розвитку України важлива роль належить системі освіти, яка активно впливає на зростання культури нації, сприяє множенню духовних багатств суспільства.
Основну задачу, що ставить держава перед системою освіти – формування різнобічно розвиненої гуманної особистості, - неможливо вирішувати без удосконалення управління системою освіти як в державі, так і в її регіональних підсистемах. Інформаційне забезпечення державного управління освітою в області має істотні недоліки: інформаційне поле, в якому діють керівники недостатньо використовується, потоки, обсяг і зміст інформації в зазначеній управлінській системі мають низький рівень узгодженості в межах окремих її підрозділів та на різних рівнях управління, що призводить до зниження ефективності управління системою.
Отже, підтримка прийняття рішень в системі державного управління освітою в області вимагає побудову інформаційно-аналітичних систем, відповідних сучасному рівню розвитку теорії і практики управління складними об'єктами. Традиційні підходи до управління освітньою системою не дозволяють повною мірою і вчасно вирішувати задачі адаптації освіти до зовнішніх умов, які постійно змінюються. Одним із засобів вирішення цих проблем є розробка і впровадження інформаційно-аналітичної системи управління освітою, яка дозволяє зробити простішим процес руху документопотоку; виключає паперовий засіб звітності і передачі інформації, що вимагає багато часових і матеріальних витрат. Це сприяє тому, що керівники оперативно опановують необхідною для ефективного управління інформацією і як наслідок підвищується якість освіти на всіх рівнях державного управління.
Таким чином, актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю пошуку адекватних сучасним умовам напрямків удосконалення інформаційного забезпечення державного управління освітою на шляху оперативного прийняття управлінських рішень, адекватності аналітичних даних реальним процесам, впровадження методів моделювання для аналізу конкретних управлінських процесів. Все це дозволить підвищити якість та ефективність діяльності освітніх установ, в напрямку підвищення рівня освіченості учнів і забезпечення держави майбутнім висококваліфікованим кадровим корпусом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ОРГАНА РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ (НА ПРИКЛАДІ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок