Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСОЗБЕРIГАЮЧИЙ ПРОЦЕС МИТТЯ СКЛОТАРИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ

РЕСУРСОЗБЕРIГАЮЧИЙ ПРОЦЕС МИТТЯ СКЛОТАРИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ

Назва:
РЕСУРСОЗБЕРIГАЮЧИЙ ПРОЦЕС МИТТЯ СКЛОТАРИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
МОЛЬСЬКА ВIКТОРIЯ АНАТОЛIЇВНА
УДК 663: 683.56: 66.087
РЕСУРСОЗБЕРIГАЮЧИЙ ПРОЦЕС МИТТЯ СКЛОТАРИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ
Спеціальність: 05.18.12 – процеси та апарати харчових
виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії технології та організації харчування Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
ЛЮБАВIНА Олена Олександрiвна,
Харкiвська державна академiя технологiї
та органiзацiї харчування, доцент кафедри
охорони працi та екологiї пiдприємств харчування
Офіційні опоненти: доктор технiчних наук,
старший науковий співробітник
ЗАГОРОДНIЙ Петро Павлович
Український державний унiверситет харчових
технологiй, професор кафедри iнженерної графiки
кандидат технічних наук, доцент
ПОГОЖИХ Микола Iванович,
Харкiвська державна академiя технологiї
та органiзацiї харчування, доцент кафедри
енергетики та фiзики
Провідна установа Одеська державна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України, м. Одеса, кафедра процесів і апаратів харчових виробництв
Захист відбудеться 28 квітня 2000 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий 28 березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михайлов В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значна кількість харчових виробництв, таких як консервне, пивобезалкогольне, лікеро-горілчане та інші, розфасовують готову продукцію в скляну тару, яка використовується багаторазово. Неретельне миття склотари погано впливає на якість харчових продуктів, скривлюючи їхнiй смак та погіршуючи мікробіологічні показники. Підприємства, що використовують склотару, для її підготовки витрачають велику кількість тепла, природної води, миючих засобів. Основним миючим засобом для миття склотари є розчин гідроокису натрію. У процесі миття на кожні 30 пляшок витрачається 1 дм3 мийного розчину. При цьому 150 мл виноситься з пляшками, а 850 мл скидають у вигляді забруднених лужних стоків у каналізацію. Підприємство з великою продуктивністю, наприклад Роганський пивкомбінат, щодобово скидає до 500 кг 100 %-го гідроокису натрію. На сполiскування пляшок таке підприємство витрачає 60 м3/год. чистої води, до того ж уся вода безповоротно губиться — забруднюється та скидається в каналізацію. Згiдно з правилами прийому стічних вод до міської каналізації рН стоку повинен бути в межах 6...9, оскільки вільний луг різко погіршує роботу біохімічних очисних споруд. Тому підприємства змушені нейтралізовувати стоки, при цьому витрачається велика кількість кислоти. Або ж доводиться сильно розбавляти стоки умовно чистою водою, яка могла б ще використовуватися.
Таким чином, розробка ресурсозберігаючого процесу миття склотари, котрий дозволяє поліпшити якість миття, повернути у виробництво умовно чисту воду, лужний мийний розчин та тепло, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до тематичних планів науково-дослідних робіт кафедри охорони праці та екології підприємств харчування Харківської державної академії технології та організації харчування й пов’язана з держбюджетною темою 12-97-98Б “Розробка технології та обладнання для нейтралізації лужних стічних вод” та госпрозрахунковою темою № 1-99Д “Розробка процесу електродіалізного знесолювання води з підвищеною лужністю” (№ держ. реєстрацiї 0199 001698).
Мета і задачі дослідження. Мета досліджень дисертаційної роботи полягає в розробці способу ресурсозберігаючого миття склотари для харчових виробництв, який дозволяє поліпшити якість миття, зберегти та повторно використати максимально можливу кількість води, регенерувати та повернути у виробництво увесь луг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РЕСУРСОЗБЕРIГАЮЧИЙ ПРОЦЕС МИТТЯ СКЛОТАРИ ДЛЯ ХАРЧОВИХ ВИРОБНИЦТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок