Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВІ ФОРМИ І СИСТЕМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

РИНКОВІ ФОРМИ І СИСТЕМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
РИНКОВІ ФОРМИ І СИСТЕМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тернопільський державний економічний університет
МАЗУР Володимир Степанович
УДК 331.2
РИНКОВІ ФОРМИ
І СИСТЕМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація та управління підприємствами
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Куриляк Віталіна Євгенівна,
Тернопільський державний економічний
університет,
доцент кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Богиня Дем’ян Петрович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України, головний науковий співробітник
відділу економічної теорії (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Костишина Тетяна Адамівна,
Полтавський університет споживчої кооперації
України, доцент кафедри економіки підприємств
Провідна установа: Інститут економіки промисловості
Національної академії наук України,
відділ економічних проблем, охорони праці
та соціальної політики (м. Донецьк)
Захист дисертації відбудеться “08” вересня 2005 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільському державному економічному університеті за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, , корпус 11, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного економічного університету за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “15” липня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Б. П. Адамик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибокі зміни, що відбуваються в Україні в економічній, політичній, соціальній сферах, спрямовані на становлення нової економічної системи, що основана на ринкових відносинах. Уже нині є реальністю багатоманітність форм власності й господарювання. Однак переважно всі зміни відбуваються на макро- і мезорівнях. Одночасно надто повільно розвиваються ринкові важелі господарювання на мікрорівні: заробітна плата, соціальна допомога, трансферти. Так, у 2004 році у структурі доходів населення заробітна плата складала лише 42,3%. Значна частина їх формувалася у формі соціальної допомоги та інших поточних трансфертів (38,5%), що не мають суттєвого стимулюючого ефекту.
Найважливішим завданням держави є забезпечення гідного рівня життя свого народу. У 2001 році середньомісячна номінальна заробітна плата працівників складала 341,08 грн. Але за останні роки розвинулась тенденція до прискореного росту заробітної плати. Зокрема, у 2004 році середньомісячна номінальна заробітна плата склала 589,63 грн. Зростає і реальна заробітна плата. Річна середня відсоткова зміна у 2003 році складала 24,0%, у 2004 – 23,0%. Ця тенденція матиме продовження за прогнозами у 2005 році в розмірі 18,0%, у 2006 році – 15,0%.
Проте, зростання заробітної плати відбувається в умовах відсутності суттєвого посилення її стимулюючої функції. Це знаходить своє виявлення у вкрай слабій диференціації тарифної системи і, як наслідок, заробітної плати працівників підприємств. Підприємцями і менеджментом не знайдені ефективні методи поєднання заробітної плати з індивідуальними і колективними результатами праці, включаючи кінцеві. Все це ставить на порядок денний необхідність реформування заробітної плати, переорієнтації її на ринкові умови господарювання на основі всебічних наукових досліджень.
Проблемам розробки наукових основ теорії і практики заробітної плати у науковій літературі присвячено багато праць. Особливо велика увага приділялась їм протягом XX століття. Широко відомі праці зарубіжних науковців К. Ал-дефреда, Ф. Герцберга, М. Вебера, В. Врума, Д. Мак-Клелланда, А. Маршала, Е. Лоулера, Н. Петті, А. Сміта, Ф. Тейлора, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РИНКОВІ ФОРМИ І СИСТЕМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок