Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,40 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Готліб Ірина Георгіївна
УДК 658.155:621
ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики Одеського державного
економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : доктор економічних наук, професор
Янковой Олександр Григорович,
Одеський державний економічний
університет, професор кафедри статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заїнчковський Анатолій Олександрович,
Національний університет харчових
технологій, м. Київ,
завідувач кафедри економіки
кандидат економічних наук, доцент
Кузнецова Інна Олексіївна,
Одеська національна академія
харчових технологій,
доцент кафедри менеджменту підприємств
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН
України, м. Донецьк
Захист відбудеться “14” квітня 2006 р, о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.055.01 Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Атореферат розісланий “10 ” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент А.І. Ковальов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах жорсткої конкуренції, яка характерна для сучасного етапу трансформаційної економіки України, особливе значення для підприємств хлібопекарської галузі харчової промисловості набуває раціональне використання всіх виробничих ресурсів і, насамперед, основного капіталу. У виграші знаходяться ті суб’єкти господарювання, які активно шукають і знаходять резерви росту ефективності використання основного капіталу, повністю реалізують фактори підвищення капіталовіддачі.
Ріст віддачі основного капіталу є важливим напрямком підвищення виробництва хлібопекарської галузі, котра посідає четверте місце в структурі виробництва харчової промисловості країни, випускаючи майже 7 % загального обсягу продуктів харчування. Хлібопекарська індустрія в значній мірі визначає добробут населення, оскільки норма споживання хліба на кожного мешканця в Україні приблизно втричі вища в порівнянні з європейськими державами. Така ситуація склалася історично, вона випливає з менталітету вітчизняного споживача хлібопродуктів, а також є наслідком досить низької купівельної спроможності основної маси населення.
Ріст капіталовіддачі являє собою не тільки головне джерело збільшення випуску продукції, прибутку та рентабельності хлібопекарських підприємств, але й в значній мірі зумовлює економію матеріальних та трудових ресурсів. У зв’язку з цим особливо актуальними є питання удосконалення методології аналізу ефективності застосування основного капіталу підприємств, кількісного визначення факторів і резервів росту капіталовіддачі.
Еволюція ідей щодо економічної природи основного капіталу, методології дослідження капіталовіддачі в промисловості розкрита в багатьох наукових працях в галузі політичної економії, економіки промисловості, статистики. Разом з тим динаміка ринкових умов, розвиток сучасного економічного аналізу потребує систематичного розширення та поглиблення теоретичних поглядів на дані питання та удосконалення процедури аналізу підвищення віддачі основного виробничого капіталу.
В економічній літературі зазначеним теоретичним, методологічним та практичним проблемам присвячені роботи вітчизняних та зарубіжних економістів: Аракеляна О.О., Афанасьєва В.О., Буніча П.Г., Воротилова В.А., Гаркуші О.М., Герасимчук Н.А., Глинського В.В., Горфінкель В.Я., Дронова Ф.А., Житної І.П., Задольського А.Г. Заїнчковського А.О., Іоніна В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАКТОРИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХЛІБОПЕКАРСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок