Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ТА МАГНІТНОГО ПОЛІВ НА ПОЛІМЕРИЗАЦІЮ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОН-МОНОМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ

ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ТА МАГНІТНОГО ПОЛІВ НА ПОЛІМЕРИЗАЦІЮ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОН-МОНОМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ

Назва:
ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ТА МАГНІТНОГО ПОЛІВ НА ПОЛІМЕРИЗАЦІЮ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОН-МОНОМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,41 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Бенедик Наталія Борисівна
УДК 541.64+678.746/544.57+544.567
ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ТА МАГНІТНОГО ПОЛІВ НА
ПОЛІМЕРИЗАЦІЮ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОН-МОНОМЕРНИХ
КОМПОЗИЦІЙ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки пластмас Національного університету "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович,
Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри хімічної технології переробки пластмас.
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Фабуляк Федір Григорович,
Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри хімічної технології вяжучих, полімерних і композиційних матеріалів;
доктор хімічних наук, професор
Шибанов Володимир Вікторович,
Українська академія друкарства, завідувач кафедри фотополіграфічного матеріалознавства та хімії.
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра хімії високомолекулярних сполук
Захист відбудеться “20” травня 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.01 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, пл. Св. Юра 3/4, ауд. 240).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1).
Автореферат розісланий “18” квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.01,
к. х. н., доцент Скорохода В.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. На сьогоднішній день у хімії ВМС інтенсивно розвивається новий напрям модифікації та синтезу полімерів шляхом полімеризації мономерів у присутності полімерних матриць, серед яких значний науковий і практичний інтерес викликає полівінілпіролідон (ПВП), у першу чергу, завдяки ефективному застосуванню кополімерів на його основі в медико-біологічній практиці. Кополімери ПВП використовуються для виготовлення контактнх лінз, імплантантів, гідрогелевих (гемо)діалізних мембран, систем контрольованого виділення ліків тощо.
На даний час кополімери ПВП з вінільними мономерами одержують термо-, фото- та радіаційною полімеризацією в присутності ініціаторів та без них, у гомо- та гетерофазних системах. Попередніми дослідженнями, проведеними на кафедрі хімічної технології переробки пластмас Національного університету “Львівська політехніка”, встановлені основні закономірності таких синтезів та запропоновані топологічні схеми протікання реакцій. На основі проведених фундаментальних досліджень розроблені технологічні процеси синтезів ряду полімерів та виробів біомедичного призначення на їх основі. Дана робота полягає у дослідженні впливу на полімеризацію ПВП-мономерних композицій протилежних за принципом дії енергетичних полів. Цікавими представляються порівняльні дослідження впливу орієнтаційних (магнітне поле) та диспергуючих (ультразвук) ефектів на перебіг матричної полімеризації. Поряд з цим, процес полімеризації під дією вищезгаданих полів хоча й цікавий як в науковому, так і в практичному плані, але мало вивчений, тому дослідження у цьому напрямку передбачають поглиблення теоретичних уявлень про полімероутворення і розширення можливостей синтезу нових полімерів та модифікації існуючих, а отже - дозволять збагатити практику новими нетрадиційними синтезами матеріалів на основі кополімерів ПВП.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у рамках наукових досліджень кафедри ХТПП Національного університету “Львівська політехніка” (проект № 449 “Дослідження нових методів матричної полімеризації з використанням зовнішніх енергетичних полів”, який входив у Державну програму 3.4 “Нові речовини” Міністерства освіти і науки України у 1998 - 1999 році (номер держреєстрації 0197U000221)).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКОВОГО ТА МАГНІТНОГО ПОЛІВ НА ПОЛІМЕРИЗАЦІЮ ПОЛІВІНІЛПІРОЛІДОН-МОНОМЕРНИХ КОМПОЗИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок