Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Договірне регулювання оплати праці в Україні

Договірне регулювання оплати праці в Україні

Назва:
Договірне регулювання оплати праці в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Чала Оксана Миколаївна
УДК 331.2(477)
Договірне регулювання оплати праці в Україні
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічну університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор Данюк Василь Макарович, Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри управління трудовими ресурсами
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Лук’янченко Наталія Дмитрівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри управління трудовими ресурсами;
кандидат економічних наук Ярошенко Ганна Василівна, Науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики України і НАН України, вчений секретар
Провідна установа:
Інститут економіки НАН України, відділ економіки праці і зайнятості населення, м. Київ
Захист відбудеться “ 14 ” січня 2002 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “ 7 ” грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І.Бандур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Переорієнтація економіки України на ринкові засади господарювання неможлива без формування нових соціально-трудових відносин, визначальною складовою яких є відносини в галузі оплати праці найманих працівників.
Реформування оплати праці на перших етапах трансформації економіки України здійснювалося у законодавчому вакуумі, що на практиці привело до несприятливих зрушень у цій галузі: нераціональна міжгалузева, міжрегіональна, міжкваліфікаційна диференціація заробітної плати, процеси у сфері оплати праці набули стихійного, безсистемного, нерегульованого характеру, заробітна плата сьогодні перетворилася у різновид соціальної виплати, не пов’язаної з кількістю, якістю і результатами праці, що руйнує основи розвитку суспільства. Прийняті законодавчі акти у сфері оплати праці ситуацію докорінно не змінили: не відбулося чіткого розмежування державного і договірного регулювання оплати праці, не відпрацьовано нових підходів до них, існуючий механізм договірного регулювання не дозволяє ефективно впливати на політику оплати праці.
Відсутність концептуально цілісного й науково обгрунтованого механізму договірного регулювання оплати праці в Україні в період трансформації економічних відносин зумовлює необхідність і актуальність системного дослідження цієї проблеми.
Проблемами розвитку трудових відносин і оплати праці займались такі західні економісти, соціологи, юристи як С.Брю, Я.Ванек, С. і Б. Вебб, М.Вебер, М.Вейтцман, Д.Дунлоп, Л.Ерхард, Т.Кочан, Д.Коммонс, К.Маркс, К.Мак-Коннелл, А.Маршалл, Ф.Кене, Дж.Б.Кларк, Д.Кейнс, А.Пігу, Д.Рікардо, А.Сміт та інші. Як правило, ці автори робили висновки, базуючись на реаліях відповідної країни у певний час, тому до пропонованих ними методів вирішення соціально-економічних проблем слід підходити обережно.
Серед науковців колишнього Радянського Союзу – країн СНД, які здійснили вагомий внесок у розробку проблем регулювання заробітної плати, можна назвати: Вейсмана А., Волгіна Н., Головачова А., Жукова А., Капустіна Є., Карпухіна Д., Кокіна Ю., Кунельського Л., Мухаметова Г., Слезінгера Г., Шкурко С., Ядова В., Яковлева Р. та інших. В Україні дослідженням різних аспектів регулювання оплати праці займаються А.Базилюк, С.Бандур, Д.Богиня, І.Бондар, В.Данюк, С.Дем’яненко, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Договірне регулювання оплати праці в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок